Hokejisté udolali Opavu

PŘEROV - Souboj vedoucího týmu druhé ligy s posledním celkem tabulky, to byl nedělení duel doposud neporažených přerovských hokejistů a hráčů znovuzrozené Opavy, na jejímž předsednickém křesle sedí současný trenér české reprezentace Alois Hadamczik.

15.10.2007

Přerovští hokejisté prozatím vévodí s dvaceti body tabulce druhé ligy.Foto: Ivo Mokruš

Slezané nebyli na přerovském ledě odevzdaným soupeřem, po dvou minutách hry se ujali vedení a dlouho trápili domácí hokejisty. Přerované však dokázali dvěma góly zvrátit stav utkání a i po sedmém kole jsou nadále na trůnu tabulky s úctyhodnými dvaceti body.

HC Zubr Přerov – HC Slezan Opava 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Lepší vstup do utkání měli hostující hokejisté. Opava v úvodu hrála přesilovou hru a Tomáš Polok rozvlnil na začátku druhé minuty síť domácí branky – 0:1. Po slezské ledové sprše vrhlo Meo všechny síly do útoku.

Přerovští bušili do pozorné agresivní obrany hostí, vyrovnání se domácí fanoušci dočkali v 18. minutě, kdy po přihrávce Antonína Sprušila skóroval Marek Ditrich – 1:1.

Do druhé třetiny vstoupili Přerovští s odhodláním strhnout vedení na svou stranu, to se jim povedlo ve 28. minutě, kdy poslal Meo do vedení Petr Jelínek – 2:1. Hosté ani po druhé inkasované brance nesložili zbraně, v závěru druhé třetiny a zejména ve třetí části hry byli domácím více než vyrovnaným soupeřem.

Slezané se dostali do dvou velkých gólových šancí, ale klíče od domácí obranné tvrze držel pevně v rukou brankář Láníček, který dovedl Přerov k cenným třem bodům.

„Opava hrála velmi dobře a agresivně. Hosté se ujali vedení a my jsme jejich dobrou obranu stěží překonávali, přesto se nám podařilo do konce první třetiny vyrovnat. Ve druhé třetině jsme trochu změnili hru, což se nám vyplatilo. V závěrečné části utkání si ale hosté opět vytvořili tlak a my jsme měli při některých útočných akcích Opavy štěstí, zejména Láníček v brance nás hodně podržel při dvou šancích soupeře,“ řekl po utkání trenér HC Zubr Radoslav Svoboda.

Hosté jsou na posledním místě tabulky, přesto předvedli v Přerově velice kvalitní hru. „Asi měli v dosavadních zápasech smůlu, jelikož u nás předváděl tento mladý celek velice kvalitní hokej,“ dodal trenér HC Zubr Radoslav Svoboda.

Branky: 17.28 Marek Ditrich (Antonín Sprušil), 27.04 Petr Jelínek (Antonín Sprušil) – 2.02 Tomáš Polok (David Kovalovský, Ivo Kocián)

K dalšímu utkání nastoupí přerovští hokejisté v neděli 21. října, kdy od 17 hodin hostí na svém ledě šestý tým tabulky – Kroměříž.