Vyrovnaný zápas přinesl rozhodnutí v poslední třetině, kterou Zubři vyhráli díky trefám Pavla Ruska a Kamila Rajnohy.

HK Kroměříž - HC ZUBR Přerov 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Na začátek utkání si všichni přítomní museli počkat, neboť nastala poněkud kuriózní situace. Z nejasných důvodů nebyla delegována trojice rozhodčích a po příjezdu náhradních sudích zápas začal s půlhodinovým zpožděním.

Už po patnácti sekundách hry si první zákrok připsal přerovský gólman Láníček. Soupeř se pak přemírou útočné snahy dopustil chyby ve střídání a za příliš mnoho hráčů na ledě šel jeden z domácích odpykat trest. Zubři v nabídnuté přesilové hře zahrozili Friebem.

Stejná situace se opakovala i v přerovských barvách. Kroměříž se však k výraznému ohrožení hostující svatyně nedostala. Ve dvanácté minutě pálil na Láníčka neúspěšně Březík.

Za tři minuty později se po faulu na Frieba naskytla Přerovu další početní výhoda, kterou se v posledních sekundách podařilo využít. Úspěšným střelcem byl Kolář, jenž tečoval Hruškův pokus.

Zanedlouho se ve výborné šanci ocitl po Jelínkově přihrávce Sprušil, ale Vybírala se mupřekonat nepodařilo. První velkou příležitost druhé třetiny měla na svědomí přerovská dvojice Sprušil-Ditrich, která se dostala do přečíslení.

Domácí gólman odolal několika dorážkám a posléze byla po jeho zákroku přerušena hra pro posunutí branky. Kroměříž udeřila v jednatřicáté minutě během přesilové hry, kdy se předvedl v plné kráse Rak.

Hbitý forvard si z obranného pásma vzal puk a svou sólovou akci úspěšně zakončil bekhendovou střelou - 1:1. Přerov vyrovnání naopak povzbudilo. Vybíral musel zakročit při šancích Frieba a Hanáka.

Ve 36. minutě se mu podařilo zlikvidovat i sólový nájezd Sprušila. V závěru třetiny byl ještě vyloučen hostující Pavel Rajnoha. Kroměříž tedy zahájila třetí dějství v početní výhodě, kterou však využít nedokázala.

Naopak byli to Zubři, kteří v ní mohli udeřit Friebem. Přerov byl aktivnějším týmem a těžil z výborného napadání soupeřových rozehrávek. V padesáté minutě našel v dalším přečíslení Hanák přesným pasem Ruska, a ten rozvlnil podruhé kroměřížskou síť - 1:2.

Domácí navíc přišli v téže minutě o útočníka Raka, jenž po jednom ze soubojů s přerovskými beky utrpěl otřes mozku a ledovou plochu opustil v nehokejové pozici. Zajímavý moment byl k vidění v 53. minutě.

U hrazení se do potyčky s jedním z domácích hráčů dostal Hanák. Netrvalo dlouho a přes mantinel se dočkal pomoci i od přerovských fanoušků. Situaci neunesli kroměřížští Vybíral s Novákem, kteří se zapojili do strkanice s fandy a byli vyloučeni do konce zápasu.

Klíčový gól Přerova zaznamenal čtyři minuty před koncem šťastnou trefou Kamil Rajnoha - 1:3. Kroměříž ještě vykřesala naději po brance Peterky, ale v následné power-play již přerovskou obrannou linii překvapit nedokázala.

Zubři si tedy připsali na úvod nadstavbové části důležité vítězství.

Branky: 30.23 Rak, 56.49 Peterka (Vaněček, Murín) - 15.27 Kolář (Hruška, Pala), 49.20 Rusek (Hanák), 55.24 K. Rajnoha (Frieb, Šťastný). Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. Poměr střel: 39:34. Buly: 31:33.

Sestava HC ZUBR Přerov: Láníček - Novák, Faltýnek, Pala, Hruška, P. Rajnoha, Bauer, Prinke, Tomáš - Jelínek, Hanák, Rusek - Kolář, Sprušil, Ditrich - Čech, Šťastný, Frieb - K. Rajnoha, Sedlář, Kupec.

„Začátek utkání se musel posunout, protože na zápas nebyli delegování rozhodčí. Určitě jsme dnes rádi za tři body, které jsme tady dokázali vybojovat. Myslím si, že jsme o ten jeden gól byli lepší,“uvedl Radoslav Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov.

Už v neděli 13. ledna čeká přerovské hokejisty další bitva. Od 17 hodin přivítají na vlastním ledě celek Orlové.