Meo totiž po nedělní jasné výhře nad Pelhřimovem znovu vyjede k ligovému zápasu na domácím ledě. Los mu v rámci osmého kola za soupeře přisoudil nepříjemný Valašský hokejový klub.

Utkání začínáve středu 8. říjnav 18 hodin. Tým Vsetína zamíří na led Zubrů bojovně naladěn a navíc s velkou podporou svých fanoušků. Po zkrácené letní přípravě a nevydařeném vstupu do ligové soutěže začínají v posledních zápasech vsetínští hokejisté konečně ukazovat svoji sílu.

Poslední dva duely to jasně dokázaly. Hráči v zelenožlutých dresech před týdnem vybojovali vítězství v Novém Jičíně (6:3) a v nedělním utkání na Lapači doslova smetli Velké Meziříčí (7:2). Dvě výhry v řadě posunuly VHK Vsetín na jedenácté místo tabulky s tříbodovou ztrátou na Přerov.

Do cesty za dalším vítězstvím se však Valachům postaví Zubři, kteří na domácím ledě v poslední době jen tak body nerozdávají. Valašský hokejový klub vede v letošní sezoně trenér Viktor Hlobil, který dlouhou část své hokejové kariéry prožil právě v Přerově a v posledních letech působil jako hlavní trenér v Kroměříži.

Z angažmá v dánské lize se do Vsetína vrátil gólman Lukáš Plšek a v současnosti v klubu zastává post brankářské jedničky. Druhým gólmanem je bývalý slovenský reprezentant Marek Rožník. V obraně se proti přerovskému týmu po čase znovu postaví Pavel Zavrtálek, jehož hokejové kroky vedly před dvěma lety z Přerova do Valašského Meziříčí a poté právě do Vsetína.

Z Kroměříže si trenér Hlobil přivedl do týmu slovenského obránce Jozefa Šimka a také Jana Pšeju, který je však kvůli žloutence už několik týdnů na marodce. Tvrdým obráncem je Patrik Černák, jenž v loňské sezoně působil v juniorských týmech Sarezy Ostrava a pražské Sparty. Dres Vsetína letos obléká i zkušený obránce Pavel Rajnoha.

V posledních dnech však bojuje se zraněným ramenem a tak je jeho start nejistý. Ofenzíva Valašského hokejového klubu obsahuje řadu osobností. Tou největší je matador Josef Štraub, který má odehrány stovky zápasů v naší nejvyšší soutěži.

Tradičním sběratelem kanadských bodů je také zkušený forvard Daniel Tesařík. Nelze opomenout ani dvojici útočníků Daniel Gajdošík a Pavel Marek, která by v dresu Vsetína měla také patřit mezi nejproduktivnější. Postrachem obran soupeřů je potom úderný útočník Josef Mikeš, jenž v uplynulých letech patřil k oporám šternberského týmu.

(an)