Utkání 51. kola hokejové Chance ligy mezi Přerovem a Zlínem (0:2). Daniel Huf v akci
Zubři byli bezzubí. Zlín si odvezl tři body, naděje na šestku ale žije

Pokud by si Zubři chtěli zajistit místo v šestce sami bez cizí dopomoci, vede k tomu jediná cesta.

Výhra v Třebíči alespoň o dva góly v základní hrací době. Přerov by v tu chvíli měl na kontě stejně bodů jako Horáci, rozhodovaly by vzájemné zápasy a jejich skóre.

V případě triumfu Zubrů přesně o dva góly by pak rozhodovalo celkové skóre v základní části. Hanáci by se dostali na rozdíl -1, Třebíč by měla -3. Výsledek? Přerov jde v tabulce před Horáckou Slavii.

Jenže Zubři od svého návratu do druhé nejvyšší soutěže v Třebíči za tři body ještě nikdy nevyhráli. A navíc, karty může zamíchat i bodová shoda, až čtyři týmy totiž můžou skončit s 80 body!

Zubři mohou i do pětky

Další situace už jsou zamotanější. Stačit by mohla i výhra Přerova v Třebíči v základní hrací době o jediný gól. To by však Zlín musel doma s Jihlavou vyhrát maximálně za dva body.

Vzájemné zápasy:

Přerov – Třebíč: 1:3, 1:3, 4:2, ? - body: aktuálně 3/6, skóre: 6:8

Přerov – Zlín: 4:3p, 3:2sn, 2:1, 0:2 – 7/5, 9:8

Přerov – Litoměřice 1:3, 2:1sn, 2:4, 3:0 – 5/7, 8:7

Zlín – Třebíč: 3:1, 3:4p, 5:2, 1:2p – 8/4, 12:9

Zlín – Litoměřice: 1:2, 3:4sn, 1:2, 3:4sn – 2/10, 8:12

Litoměřice – Třebíč: 2:3p, 5:3, 2:3, 3:5 – 4/8, 12:14

Proč? Pokud by Berani porazili Duklu v prodloužení nebo po nájezdech, vznikla by v tomto případě shoda. Tři týmy by měly 80 bodů a rozhodovala by vzájemná minitabulka mezi Zlínem, Třebíčí a Přerovem (pokud by čtvrté Litoměřice bodovaly s posledním Znojmem). V té by na tom nejhůře byla Třebíč s deseti body, z šestky by tedy vypadla.

Zubři a Zlín by v minitabulce měli bodů 13, Zubři ale mají lepší vzájemné zápasy a šli by na pátou pozici. Berani na šestou.

Stát se může i to, že Zubři po výhře za tři body přeskočí Zlín a budou mít stejný počet 80 bodů jako Třebíč a Litoměřice. V tomto případě by čtvrté místo brala Třebíč, páté Litoměřice a Zubři by byli šestí.

Shoda čtyř týmů

A co kdyby Litoměřice nakonec nezískaly ani bod ve Znojmě a platilo by, že Třebíč, Zlín i Přerov by skončily taktéž na 80 bodech? Rozhodla by minitabulka hned čtyř celků.

Černý Petr by v tomto případě zbyl na Zlín! Skóre by rozhodlo o tom, jestli Přerov bude pátý, nebo šestý. Litoměřice by zůstaly čtvrté.

Právě Litoměřice už mohou být v klidu. Se Zubry i Zlínem mají lepší vzájemné zápasy a při bodové shodě více týmů ani v jednom případě nejsou v minitabulce poslední.

Pomoct může Jihlava

Přerovští fanoušci rozhodně v pátek budou fandit Jihlavě. Pokud by totiž Zlín doma s Duklou neuhrál ani bod, stačil by Přerovanům jediný urvaný bodík z Třebíče, a šli by před Zlín na šesté místo díky lepším vzájemným zápasům.

Bodová shoda mezi Zubry a Berany by nastala i v případě, že by Zlín získal proti Jihlavě jen jeden bod a Zubři by v Třebíči vyhráli v prodloužení nebo na nájezdy. Opět by Přerovu pomohly vzájemné zápasy.

Minitabulka čtyř:

1. Litoměřice 21
2. Přerov 18 (aktuálně 23:23)
3. Třebíč 18 (aktuálně 31:30)*
4. Zlín 15
*Vzájemné zápasy by nerozhodly, záleželo by na skóre


Minitabulka tří č. 1:

1. Přerov 13*
2. Zlín 13*
3. Třebíč 10
*Přerov má lepší vzájemné zápasy


Minitabulka tří č. 2:
1. Třebíč 14
2. Litoměřice 11*
3. Přerov 11*
*Litoměřice by měly lepší vzájemné zápasy