„Je to vyvrcholení sezony. Co bylo, to bylo. Teď jdeme hrát čtvrtfinále a chceme postoupit,“ hlásí hlavní kouč Zubrů Vladimír Kočara. „Je to soupeř, který chce postoupit do extraligy, to hovoří za vše,“ stručně prohlásil po čtvrtečním tréninku.

Blížící se play-off stupňuje napětí, z atmosféry jde cítit, že hráči a celý realizační tým se vyřazovacích bojů, které jim v loňské sezoně sebral covid, nemůžou dočkat.

„Věřím, že nálada je dobrá. Jsme připraveni a kluci vnímají, že to je play-off. Měli jsme krátké volno a od té doby se připravujeme na Porubu, protože jsme tušili, že ji dostaneme,“ prozradil trenér brankářů a videokouč Jiří Sklenář.

Taky jeho práce je směrem k přípravě na Porubu extrémně důležitá. „Nevím, jestli je v Chance lize lepší videokouč, než on. Doma máme servis hned po každé třetině, můžeme klukům cokoliv ukázat i na videu,“ nechal se nedávno slyšet Vladimír Kočara.

Jak tedy alchymie se střihem klíčových obrázků probíhala? „Díval jsem se na poslední zápasy základní části, kdy Porubě přišli noví trenéři. Sledovali jsme pak hlavně poslední tři zápasy v předkole,“ nastínil Jiří Sklenář.

NOVÍ TRENÉŘI NEPOZNALI PORÁŽKU

Právě výměna trenérů je u Poruby zásadním impulzem, který možná konečně stabilizoval výsledky prvoligového adepta na nejvyšší příčky. Martin Janeček s Markem Pavlačkou se po čtyřech prohrách v řadě na přelomu února a března poroučeli, nahradili je Karel Suchánek a David Moravec. A pod jejich taktovkou Ostravané vyhráli všech šest dosavadních utkání.

„To zlepšení jde určitě vidět. Věří si, dobře jim pracovala třetí a čtvrtá lajna, která jim vyhrála poslední zápas. Mají také silné beky do útoku. Bude to silný soupeř, ale my věříme, že jsme na ně dobře připraveni a kluci ví, jak čelit hlavně jejich ofenzivní hře,“ nastínil Jiří Sklenář.

POZOR NA VŠECHNY LAJNY

V ofenzivě Porubu táhl v základní části hlavně Fin Markus Korkiakoski, velký pozor si ale Přerované musí dát i na další útočné formace Toraxu. Všechny umí být obrovsky nebezpečné, což naposledy v Prostějově demonstrovala třetí lajna s Lukášem Endálem, který Jestřáby vyprovodil hattrickem.

„Podle mě bude rozhodovat každý souboj. Ve středním, obranném i útočném pásmu. Určitě to bude v předbrankovém prostoru válka a kdo tam bude silnější, ten tu sérii získá,“ přidal Sklenář svůj pohled.

Rozhodovat pochopitelně mohou také přesilové hry. Zde by dle statistik mohla být velká výhoda na straně Přerova. Zubři měli nejlepší přesilovku v základní části a oslabení lépe bránila pouze jihlavská Dukla.

Na druhou stranu, v play-off bývají soupeři na tyto situace často velmi dobře připraveni a v posledním vzájemném střetnutí ani dvě využité početní výhody nepomohly Hanákům k triumfu. Na ledě Ostravanů si na konci ledna připsali zatím poslední porážku (3:5).

„My jsme tam nepracovali dobře směrem dozadu, směrem dopředu jsme nebyli úplně silní. Počítáme s tím, že ty zápasy teď budou úplně o něčem jiném. Stejně tak naše nastavení,“ věří Jiří Sklenář.

ROZHODNOU GÓLMANI?

Klíčovým faktorem by tak mohli být brankáři. Také zde to však dle papírových předpokladů bude vyrovnané. Ervins Muštukovs patřil v základní části k nejlepším gólmanům soutěže. Úspěšností zákroků (91,60 %) se však neblížil Michaelu Petráskovi (95,03 %), ten ale stihl za Přerov jen pět utkání.

„Věříme, že mužstvo tam pro něj zdechne. Začne Michael, věříme mu na sto procent. Ale s tím, že má za sebou dva další kvalitní kluky. Pokud se cokoliv stane, my jsme v pohodě,“ uzavřel trenér gólmanů.

O tom, jak by mohla celá série vypadat hodně napoví hned páteční utkání v MEO Aréně. To je na programu od 17 hodin. Ve stejný čas se na stejném místě v sobotu odehraje druhý duel série hrané na čtyři vítězná utkání.

Program čtvrtfinále play-off:

ČF1, PÁ 19.3. Přerov – Poruba (17.00)

ČF2, SO 20.3. Přerov – Poruba (17.00)

ČF3, ÚT 23.3. Poruba – Přerov (17.30)

ČF4, ST 24.3. Poruba – Přerov (17.30)

Případná další utkání:

ČF5, PÁ 26.3. Přerov – Poruba (17.00)

ČF6, NE 28.3. Poruba – Přerov (16.00)

ČF7, ÚT 30.3. Přerov – Poruba (17.00)