Lukáš Chludil, Richard Nemec, Radim Hradil, David Dobša, Ondřej Cubo. Poslední klubem avizované podpisy pro novou sezonu napovídají, že trenér Zubrů Michal Mikeska bude chtít kádr výrazně omladit.

„Mladí kluci, kteří dohrávali sezonu a ukázali se v dobrém světle, chceme v týmu zachovat. Jsou perspektivní do budoucna a můžou mít před sebou zajímavou kariéru,“ má jasno sportovní manažer HC Zubr Přerov Pavel Hanák.

Dorostenci hokejistů HC Zubr Přerov po sezoně navštívili Švédsko.
Zubří dorost ve Švédsku vyprášil tři soupeře a užil si krásy Skandinávie

To potvrzuje i další jméno, které na Hané bude pokračovat. V Přerově má podepsáno také 20letý Jakub Zembol. Dvoumetrový útočník, který v play-off v šesti zápasech nasbíral tři kanadské body za gól a asistenci.

Předkolo play-off hokejové Chance ligy mezi HC Dynamo Pardubice B a HC Zubr Přerov. Druhý zápas.Jakub ZembolZdroj: Deník/Jan Pořízek

„V play-off toho ukázal ve formaci s Danielem Ministrem a Davidem Dobšou asi nejvíc. Hrál velice dobře,“ chválí Hanák.

Předkolo play-off hokejové Chance ligy mezi HC Dynamo Pardubice B a HC Zubr Přerov. Druhý zápas.
Goiš i Svoboda mimo sestavu. Mikeskův risk s mladíky vyšel

Zembol si první start za Přerov připsal až na začátku února, přestože Zubři v té době nejlepšího střelce juniorky pražské Sparty v přípravě testovali už před sezonou 22/23.

„Trenérům se ještě nezdálo, že to je na první ligu. Ale je hráčem Přerova a byl k dispozici na střídavé starty, kdyby přišla zranění. A ta přišla v této sezoně i play-off. Sáhli jsme po Kubovi a on ukázal, že to bylo v pravou chvíli, protože s námi podepsal smlouvu na příští rok,“ potvrdil Pavel Hanák.

Dvojice spjatá s Přerovem

Jak již Přerované avizovali, další starty za Přerov budou sbírat i 21letý bek Ondřej Cubo a 22letý útočník David Dobša.

„Oba jsou příslibem do budoucna, navíc jsou spjatí s Přerovem. David už od mládeže, Ondra žije v nedalekých Hranicích. David zatím pendloval mezi Chance ligou a druhou ligou, ale věříme, že naváže na výkony z konce sezony a natrvalo se usadí v základní sestavě. Ondra má za sebou první sezonu mezi muži a zvládl ji slušně, příští rok by si měl říct ještě o výraznější roli,“ uvedl Pavel Hanák.

Pěnčík do Přerova?

Podle facebookové stránky Hokejové aktuality má navíc do Přerova namířeno prostějovský obránce Martin Pěnčík. Dávalo by to smysl. Třiadvacetiletý zadák v minulé sezoně odehrál pět utkání v Šumperku, dvě i pod Michalem Mikeskou, který by o podobný typ hráčů měl mít zájem.