Částka pokrývá asi čtvrtinu rozpočtu klubu na sezonu a je tedy o 1 800 000 korun vyšší než v předešlém období.

„Chtěl bych poděkovat Statutárnímu městu Přerov za dosavadní i budoucí podporu, bez které by se profesionální hokej v Přerově nedal provozovat. Již nyní máme garanci podpory od našeho generálního partnera Pivovaru ZUBR, spolupráce s městem je pak dalším krokem k tomu, abychom i v příští sezoně hráli v Chance lize důstojnou roli,“ uvedl jednatel Zubrů Tomáš Pluháček.

Co tedy hokejový klub městu za danou částku nabídne? Měl by rozšířit dosavadní propagaci města, což se týká charitativních akcí, městských slavností, vánočních trhů, spolupráce se základními školami či digitálních platforem.

„Přerovanům připravíme ve spolupráci s městem soutěže o vstupenky a permanentky na naše utkání, podpoříme pořádané akce v centru a nedílnou součástí je i přiblížení profesionálního sportu a šíření sportovního ducha mezi děti základních škol, kde je město zřizovatelem,“ zmínila marketingová manažerka HC Zubr Přerov Martina Spurná.

Samozřejmostí je pak například umístění loga města na dresech, v rámci zimního stadionu či nově na autobusu HC Zubr. A to zdaleka není vše. „Smlouva zahrnuje 22 naceněných položek, které jsou oproti předchozím letům výrazně rozšířeny,“ řekl Vladimír Lichnovský, náměstek primátora statutárního města Přerova.

„Ze zkušenosti vím, že klub nás podporuje v daleko větším rozsahu, který nemusí být stanoven ve smlouvě. Pro město dělá daleko víc, co se reklamy týče,“ je si vědom také primátor Přerova Petr Vrána.

„Jsme rádi, že se v Přerově hraje hokej na profesionální úrovni. Má zde bohatou tradici a městu dělá čest. Věřím, že to tak bude pokračovat,“ dodal primátor.

Jiří Goiš
FOTO: Ikona Zubrů Goiš přidá další sezonu. Podívejte na ty předešlé

Klíčová jednání s partnery

Prvoligoví Zubři tak dostali na další sezonu od města (společně s částkou z dotačního programu) 5 400 000 korun, tedy o 1 400 000 více než znojemští Orli, kteří dle spekulací serveru Hokej.cz možná z důvodu nízké podpory do nového ročníku Chance ligy nezasáhnou.

Hokej v Přerově nadále z velké části finančně podporují další sponzoři a partneři v čele s přerovským pivovarem.

„Věřím, že úspěšně dopadnou také jednání s dalšími významnými partnery, která v současnosti probíhají, a naplníme rozpočet pro nadcházející prvoligový ročník,“ uvedl závěrem Tomáš Pluháček.

Fotbalisté FK Brodek u Přerova proti TJ Sokol Velké Losiny.
Ve čtyřiadvaceti začal s fotbalem. Úkaz Drobný už sází góly v krajském přeboru!