Tentokrát by se souboj obou největších rivalů mohl odehrát právě ve čtvrtfinálové sérii. Jasně, do konce základní části Chance ligy zbývá ještě odehrát dvě kola, ale zatím to vypadá (a můj osobní tip je), že k boji mezi třetím Prostějovem a šestým Přerovem skutečně dojde.

Viktor Ujčík měl daleko ke spokojenosti.
Zubři zničili Jihlavu šesti góly. Noční můra, přiznal Ujčík

Těžko si ale dokážu představit stejnou atmosféru a stejné návštěvy jako během předkola sedm let zpátky. Stav fanouškovské scény v Přerově jasně ukázala poslední bitva o Hanou na ledě Jestřábů a žalostně prázdný hostující sektor s pár desítkami fanoušků. V (dnes už bývalé) Meo Aréně navíc domácí kotel okupují spíše děti než staří harcovníci let minulých.

Lukáš Forman. Ilustrační foto
Lukáš Forman po Třebíči: Čtvrtfinále s Přerovem? To by bylo něco výjimečného

Generaci aktivních a nejhlasitějších MEOfANS nemá kdo nahradit, na přelomu let 2022 a 2023 navíc vyvrcholily neshody mezi fanouškovskými základnami Přerova pálením vlajky a koncem působení jedné z nich.

Výsledkem tohoto dlouholetého skomírání a celkově nižších návštěv je nesrovnatelná atmosféra na přerovském zimáku, když se podíváme na to, co se dělo během prvních sezon po návratu Zubrů do první ligy. Nebo, nedejbože, pokud zavzpomínáme na další nezapomenutelnou sérii z roku 2014, kdy Prostějov ve finále druhé ligy přetlačil Přerov 3:1 na zápasy.

Jak by dopadlo čtvrtfinále Chance ligy v roce 2024? O vítězi na tribunách je dle všeho jasno předem, budoucího semifinalistu si však zatím nedovolím tipovat.

Atmosféra na Hanáckém derby (27. 1. 2024)
OBRAZEM: Parádní atmosféra na čtvrtém hanáckém derby. Podívejte se