„Chtěl bych Robertu Svobodovi poděkovat za odvedenou práci. V našem klubu působil téměř dva roky a po svém příchodu dokázal mužstvo zvednout. V extrémně náročné sezoně 2021/22, kdy mohlo z Chance ligy sestoupit až pět týmů, ho dostal mezi pět nejlepších celků soutěže. Následně s ním dvakrát postoupil do play-off a splnil tak cíl, který jsme si stanovili," uvedl v tiskové zprávě Tomáš Pluháček, jednatel klubu.

Právě Pluháček už po posledním domácím utkání se Znojmem odcházel z kabiny přerovského áčka viditelně rozladěn. Přišla reprezentační přestávka a s ní razantní řešení.

„Bohužel se současným stavem nejsem vůbec spokojený. Máme tři vítězství z posledních dvanácti zápasů a navíc soupeři ze spodku tabulky se na nás postupně dotahují. Na nastalou situaci proto už chceme reagovat, abychom týmu dodali nový impuls a znovu jsme zápasy dovedli k vítězství, která potěší naše fanoušky,“ doplnil Tomáš Pluháček.

Zubři měli až do konce října úspěšnou bilanci, ve které převažovala vítězství. Bodově se navíc drželi v klidných vodách tabulky s náskokem na spodní příčky. Od listopadu se ale situace otočila. Po šňůře šesti porážek v řadě sice Přerované vyhráli v Jihlavě, porazili doma Zlín na nájezdy a uspěli také v Kolíně, byly to ale jediné tři výhry z posledních dvanácti zápasů. Naposledy prohráli na Slavii, předtím doma ztratili již zmíněné výborně rozehrané utkání se Znojmem.

Hokejisté Přerova nezvládli duel se Znojmem. Radost Orlů po zápase | Video: Deník/Ivan Němeček
Hokejista Roman Vlach a jeho první start za Přerov | Video: Deník/Ivan Němeček

Kdo převezme kormidlo?

Jméno nového hlavního trenéra klub zatím nezveřejnil. „O nástupci klub momentálně jedná, jméno nového kouče by mělo být známo v nejbližších dnech,“ píše se na přerovském webu.

Otázkou zůstává i to, zdali u týmu bude pokračovat Petr Dočkal v roli asistenta nového trenéra.

Před týdnem na přerovském zimním stadionu přihlížel slavnostnímu ceremoniálu a odhalení symbolického dresu Miloše Říhy jeho syn, Miloš Říha mladší. Ten působil naposledy v nedalekém Zlíně a v listopadu byl propuštěn. Je možný symbolický návrat slavného jména na lavičku MEO?

„Jednali jsme s ním,“ připustil sportovní manažer Pavel Hanák, jména dalších trenérů, která jsou ve hře, však zveřejnit nechtěl. Dle posledních informací Deníku by se však o Miloše Říhu mladšího jednat nemělo.

Mezi fanoušky se často skloňuje také návrat sportovního manažera Vladimíra Kočary do pozice hlavního kouče.