„Poděkování týmu, že to nezabalil. Říkali jsme si, že ani za stavu 0:3 to není ztracené, hokej je rychlý. Poruba ale potvrdila roli lídra soutěže a vysokou kvalitu,“ hodnotil domácí trenér Robert Svoboda.

Poprvé v přerovském dresu nastoupila dvouměsíční výpomoc ze Zlína Roman Vlach. Jeho místo bylo ve třetí formaci vedle Chludila s Tomim, domácím i tentokrát chyběl zraněný nejproduktivnější hráč David Březina.

Když v první třetině neuspěl v dobré šanci Berisha, mohl skóre otevřít přerovský Jakub Svoboda. Dolejše ale nepřekonal. Své umění pak Poruba naplno ukázala v přesilových hrách, ve kterých se zaskvěl nejlepší brankář soutěže Michal Postava.

Když už přesilovku hráli Zubři, ukázala se naopak jejich nemohoucnost v této herní činnosti. Ztrátu puku ve středním pásmu v oslabení potrestali Mrázek s Christovem, zakončoval druhý jmenovaný.

Přerované mohli děkovat Postavovi, že po dvaceti minutách byl stav jen 0:1.

„Je škoda, že jsme v první třetině inkasovali ve vlastní přesilovce, hodně nás to nahlodalo. Přesilovky se nám celkově nedařily, jak bychom si představovali,“ řekl Robert Svoboda.

Fotbalisté Kozlovic proti SFK Elko Holešov (4:1). Rozhodující gól si dali hosté sami
Změna domácí taktiky přinesla Kozlovicím vítězné loučení s podzimem

Nebezpečné porubské přesilovky byly k vidění i ve druhé třetině. Petr Mrázek sice nejprve nastřelil tyč, pak ale ex-přerovský útočník dokázal prostřelit Postavu.

V polovině zápasu byl k vidění zajímavý únik přerovského Doležala, ale Dolejš opět dobře zasáhl. A tak se ve 33. minutě mohl z dorážky prosadit další bývalý hráč Zubrů Tomáš Šoustal. Svou branku sympaticky pod přerovským kotlem neslavil.

Ve třetí dvacetiminutovce neproměnil trestné střílení Darek Hejcman, Zubři ve zdánlivě beznadějné situaci přesto nic nevzdali. Ve 49. minutě ukončil své osm zápasů dlouhé střelecké trápení Jakub Svoboda.

Při hře v šesti proti čtyřem v závěru vykřesal naději na body tečí Jiří Goiš, avšak vzápětí se hosté trefili do odkryté klece. Konečnou podobu dal výsledku ještě pět sekund přes koncem Joshua James Mácha.

„Znovu opakuji: klobouk dolů před klukama, že to nezabalili. Pro lidi hráli až do konce a byly tam pěkné akce, po kterých padly góly,“ uzavřel Robert Svoboda.

Ve středu vyjíždí aktuálně sedmí Zubři na led čtvrtých Litoměřic. Oba týmy od sebe dělí ve vyrovnané tabulce jen tři body.

Zdroj: Deník/Ivan Němeček

HC Zubr Přerov – HC RT Torax Poruba 3:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 49. Jak. Svoboda, 59. Goiš (T. Doležal, Vlach), 60. Mácha (Chludil, R. Černý) – 11. Christov (P. Mrázek), 24. P. Mrázek (Klimíček, Tvrdoň), 33. Šoustal (Voráček), 60. Tvrdoň (Šoustal, Střondala). Rozhodčí: Obadal, Zeliska – Jindra, Beneš. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 983.

Přerov: Postava – R. Černý, Kudělka, Chroboček, Krisl, F. Němec, J. Adámek, Cubo – Indrák, Pechanec, Jak. Svoboda – T. Doležal, Hejcman, Mácha – Chludil, Vlach, Tomi – Goiš, Nemec, Ministr. Trenér: Svoboda.

Poruba: Dolejš – Doudera, A. Sedlák, Klimíček, Lemcke, Voráček, Gutwald, Pohl – Šoustal, Střondala, Tvrdoň – Christov, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec, Klímek – O. Šedivý, Krenželok, P. Mrázek. Trenér: Režnar.