„Oběma mužstvům šlo opravdu o hodně,“ shodli se trenéři obou celků. Skleslejší byl hostující Mojmír Trličík. Jeho tým totiž už setrvání v soutěži nemá ve svých rukou. Zubři jsou v tabulce čtyřčlenné skupiny o záchranu třetí, bod před Morou. Sestupuje právě poslední tým.

Brankář juniorky HC Zubr Přerov Petr Žurek
Gólman zubří juniorky Žurek o záchraně, útěku z Komety i příští sezoně

Pořadí skupiny o záchranu: 1. Mountfield 45 bodů, 2. Motor 42, 3. Přerov 41, 4. Olomouc 40

Závěrečné kolo: Mountfield – Olomouc (SO, 12.00), Motor – Přerov (SO, 12.15)

„Domácím se podařilo využít některé z našich chyb a dostali se do vedení 2:0. Pak už velice zodpovědně bránili,“ kroutil hlavou Trličík.

„Do utkání jsme šli s tím, že potřebujeme body, ale zároveň se musíme semknout a hrát jako tým. Právě tým se ukázal v těch nejkritičtějších momentech,“ věří přerovský trenér David Kudělka a chválil i gólmana Petra Žurka, který vychytal druhé čisté konto v řadě.

Zatímco Olomouc poslední duel odehraje na ledě už s jistotou zachráněného Hradce Králové, Zubři jedou na led třetích Českých Budějovic. Ty mají jen o bod více než Přerov a o dva více než Olomouc.

Boj o záchranu juniorské extraligy tak díky třem výhrám Zubrů za tři body v řadě a naopak pětizápasové šňůře bez získaného bodu kohoutů dostal pro poslední duely dramatickou zápletku. Pokud však naději na záchranu chce mít i Olomouc, bude muset v závěrečném utkání v Hradci zvítězit.

Hokejoví Zubříci z přípravky si na závěr sezony mohli vyzkoušet, jak vypadá trénink s hráči prvoligového A-mužstva.
OBRAZEM: Přípravka Zubříků si zatrénovala se vzory z A-týmu