Duel začal vinou dopravních komplikací asi s patnáctiminutovým zpožděním, Zubři však paradoxně vypadali na ledě lépe. Může je mrzet, že Lukáš Chludil v úvodu nenavázal na výborný výkon z duelu s Porubou, když neuklidil puk do zcela odkryté litoměřické klece.

Na gól se v Kalich areně čekalo do 33. minuty. Jiří Goiš v situaci dva na jednoho hledal Dobšu, trefil ale hůl obránce Černohorského, který puk srazil za záda brankáře Cichoně.

Vedení však Zubrům nevydrželo ani pět minut, s dorážkou Přemysla Svobody už nic neudělal ani skvěle chytající Michal Postava.

Hokejisté Přerova porazili lídra z Poruby 3:0. Robert Černý se vrátil po zranění
Černý je zpět, po operaci si oddechl: Vyšlo to. Rozdílový bek, ví Mikeska

Opatrnější třetí třetinu z obou stran rozhodla situace z 53. minuty. Rozhodčí poslali hosty za sekání Chrobočka na minutu a tři čtvrtě do tří. Litoměřice udeřily zásluhou Kuťáka.

„Nakonec to rozsekla za nás zbytečná přesilovka pět na tři. Udělali jsme tam zbytečné zákroky, které bychom dělat neměli a rozhodlo to utkání,“ dobře ví přerovský trenér Michal Mikeska.

V závěru následné klasické početní výhody pak putoval puk při návratu Chrobočka na led k Sihvonenovi, který nechytatelnou střelou z první rozhodl o litoměřickém triumfu 3:1.

Na tom nic nezměnila ani modro-žlutá lavina při power play, kterou se trenér Mikeska nebál spustit už zhruba pět minut před koncem. A nechybělo moc a bylo by minimálně sníženo, kališníci však přežili i situaci šest na čtyři a uhájili svou pozici před středečním soupeřem.

„Co bych vypíchnul pozitivního je to, že jsme vydrželi víc jak pět minut hrát bez gólmana a neinkasovali jsme. Soupeře jsme zavřeli v pásmu ale tlak byl malý. Jsme spokojení s určitými částmi zápasu, ale odjíždíme s nulou, nedá se nic dělat,“ uzavřel Mikeska.

Přerov je osmý, na šestý Zlín však ztrácí jen bod a má zápas k dobru. V sobotu Hanáky čeká další venkovní duel na ledě jedenáctého béčka Pardubic, které momentálně zdobí velmi dobrá forma.

Zápas 43. kola hokejové extraligy Oceláři Třinec - Olomouc (14. 2. 2024).
Třetina zmaru. Mora v ní pětkrát inkasovala, mistr úřadoval

HC Stadion Litoměřice – HC Zubr Přerov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 39. P. Svoboda (Ton), 53. Kuťák (P. Svoboda), 55. Sihvonen (Tomek, J. Koláček) – 34. Goiš (Dobša). Rozhodčí: Zubzanda, Čáp – Sýkora, Dědek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 846.

Litoměřice: Cichoň – Krutil, Jebavý, Husák, Černohorský, Tůma, Tomek, Pavlák – Kordule, Jícha, Hauser – Ton, M. Vitouch, P. Svoboda – J. Koláček, Kuťák, Chlubna – Plos, Korkiakoski, Sihvonen. Trenér: Přerost.

Přerov: Postava – R. Černý, Kudělka, Chroboček, Zeleňák, Krisl, Cubo, F. Němec – Březina, Pechanec, Mácha – Chludil, Nemec, Pospíšil – Ministr, Pšurný, Indrák – Goiš, Zembol, Dobša. Trenér: Mikeska.