„Pro nás je to druhý zápas za sebou, který jsme nezvládli. Rozhodující moment byl podle mě v první třetině při naší přesilovce. Měli jsme několikanásobnou šanci vstřelit gól a zápas by pak asi vypadal jinak,“ pokrčil rameny přerovský trenér Robert Svoboda.

Přerov totiž v závěru první třetiny nedokázal v přesilovce skórovat ani do prázdné branky, za což přišel trest v prostředním dějství, které nakonec celý duel rozhodlo. Slavia v něm dala tři góly, první dva po dírách v přerovské defenzivě.

Za stavu 2:0 ke všemu dohrál Tomáš Doležal, který sice o den dříve skóroval v extralize v dresu Vítkovic, v Praze však na konci 35. minuty tvrdě v útočném pásmu dohrál Křepelku, za což vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání.

Joshua James Mácha
Mácha bral selhání Zubrů na sebe. Bude se to řešit, můžu za tři góly, řekl

V závěru druhé třetiny navíc Jiří Průžek Doležalův faul potrestal gólem na 3:0 a Přerovany čekal ve třetí třetině zdánlivě neřešitelný úkol.

Zubři se přesto zásluhou Goiše a Pechance dostali na dostřel a na srovnání měli jedenáct minut. Třetí branku však nepřidali a Pražané tak mohli slavit, v tabulce však přesto zůstávají poslední.

„Nevzdali jsme to, podařilo se pouze snížit a závěrečná powerplay už nebyla o ničem, takže bohužel odtud nebereme nic,“ mrzelo Roberta Svobodu.

Přerov nezískal ani bod s týmem z chvostu tabulky podruhé za sebou. Po domácí prohře se Znojmem přišlo další klopýtnutí a Zubři na devátém místě tabulky mají už jen pětibodový náskok před jedenáctým Kolínem.

HC Slavia Praha – HC Zubr Přerov 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 28. Knotek (Havrda, Kremláček), 30. J. Brož (Kulda, Guman), 40. Průžek (Knotek) – 46. Goiš (Jakub Svoboda), 49. Pechanec (Krisl). Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Baxa, Pěkný. Vyloučení: 3:2, navíc T. Doležal (Přerov) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. Střely na branku: 43:27. Diváci: 732.

Slavia Praha: R. Málek – Žovinec, Křepelka, Kremláček, Holý, Klikorka, Kajínek – Matě. Beran, Kulda, Guman – Všetečka, Knotek, Průžek – Havrda, Slavík, J. Brož – Strnad, V. Polák II, Slavíček. Trenér: Totter.

Přerov: Postava – R. Černý, Kudělka, Chroboček, Zeleňák, Krisl, Cubo – T. Doležal, Pechanec, Březina – Jakub Svoboda, Vlach, Tomi – Indrák, Hejcman, Goiš – Ministr, Chludil, Dobša. Trenér: R. Svoboda.