Znovu čisté konto Michala Postavy, opět gól Tadeáše Talafy a znovu výhra 2:0. Hokejisté Přerova potřetí v sezoně vyzráli na Znojmo. Na jeho ledě zvítězili i s pěknou podporou desítek hostujících fanoušků 2:0 a připsali si pátou výhru v řadě a sedmou z osmi letošních utkání.

Bleskové vedení hostům zařídil tentokrát Daniel Ministr, který dobře napadal na modré čáře, díky čemuž se po pasu Indráka vydal sám na Groha a už ve druhé minutě skóroval.

„Věděli jsme, že Přerov poslední zápasy praktikuje urputnou obranu. To se potvrdilo a bohužel utkání poznamenala naše chyba hned na začátku,“ kroutil hlavou trenér znojemského celku Václav Baďouček.

Tadeáš Talafa je po přesunu ze Zlína a své premiérové sobotní trefě do sítě Kolína ve velké pohodě, což demonstroval ve druhé třetině další střelou od modré dal Přerovanům větší klid na hokejky.

„Museli jsme změnit taktiku zápasu. Od druhé třetiny jsme měli i my více šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Přesto jsme měli po dvou třetinách náskok 2:0. Momentálně jsme natolik sebevědomí, že jsme věřili, že si tento výsledek dokážeme pohlídat,“ pochvaloval si Michal Mikeska.

Zubři jsou první týmem, který poslední tým soutěže na jeho ledě vynuloval. V tabulce Chance ligy si výrazně upevnili pozici na deváté příčce. Jedenáctý Kolín ztrácí už deset bodů, desáté béčko Pardubic devět.

„Znojmo má velmi dobré hráče a skvělé individuality. Takové dobré hráče sice nejde ubránit celých šedesát minut, ale proto nám v bráně stojí skvělý gólman a všechno dohromady dává dobré výsledky,“ věří Michal Mikeska.

Již ve středu rychlé tempo Chance ligy pokračuje. Pro Zubry to znamená domácí souboj s dalším ze soupeřů, které chce nadále nechat za sebou – pražskou Slavií (17.30).

Jan Švrček z Olomouce se raduje po vstřeleném gólu. Ilustrační foto
Gól místo bitky. Švrček splnil normu: Jsme kamarádi, nemstí nás jen bitkaři

HC Leram Orli Znojmo – HC Zubr Přerov 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Ministr (Indrák), 25. Talafa (Dobša). Rozhodčí: Bejček, Hucl – Dědek, Pěkný. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 1390.

Znojmo: Groh – Bartko, Zahradníček, Bukač, Štich, Tejnor, Jenáček, Vala – Jenyš, Šťovíček, T. Svoboda – Berger, Lichanec, Beránek – Matuš, Hruška, Kratochvíl – L. Adámek, Čermák, Sklenář. Trenér: Baďouček.

Přerov: Postava – Kudělka, Zeleňák, Talafa, Chroboček, Cubo, Krisl, J. Adámek – Lednický, Pechanec, Mácha – Pospíšil, Hejcman, Chludil – Indrák, Pšurný, Ministr – Dobša, Nemec, Goiš. Trenér: Mikeska.