První výhru Zubrů 6:2 však netřeba přeceňovat, v kádru Prostějova chybělo několik opor, a hlavně se stále jedná o přípravu. Jestřábi již v úterý zavítají do Přerova a od 18 hodin mají v plánu oplatit Zubrům vysokou porážku.

„Výsledkově nám přípravné zápasy zatím vychází nadmíru, ale samozřejmě stále ve hře vidíme spoustu nedostatků, na kterých se snažíme pracovat. Zápas s Prostějovem bereme jako každé jiné přípravné utkání," odmítá trenér Přerova Vladimír Kočara rozdmýchávat zbytečné emoce.

Oplácet už nic nemůže obránce Petr Přindiš. Odveta za bitku, při které mu prostějovský Daniel Sobotka bruslí způsobil šrám pod okem, se v úterý konat nebude. Vedení Jestřábů se nakonec s vytáhlým obráncem na smlouvě nedomluvilo. To Přindišovy šance na setrvání v přerovském týmu jsou podle všeho vysoké.

Do MEO Arény se také chystá výjezd prostějovských fanoušků. Naopak přerovský kotel během přípravy zůstal alespoň při prvním domácím přáteláku po většinu mače se Šumperkem tichý. Jak to bude v úterý, těžko říct, avšak s nějakými hlasitými souboji mezi oběma fanouškovskými tábory se nepočítá. Přerovští Meofans se drží zásady během přípravy nefandit.

„Fanoušci to tak mají zažité léta, já s tím nemám problém. Viděl jsem na hráčích, kteří jsou tady třeba až od srpna, že to tolik nečekali. Ale pak, když se začalo fandit v závěru utkání se Šumperkem, tak byli příjemně překvapení. Alespoň viděli, co je čeká během ostré sezony. Já tohle rozhodnutí fanoušků respektuji, navíc, na stadionu budou i další diváci," řekl Kočara.

Důležité bude zejména to, co hráči předvedou na ledě. Někteří Zubři ještě stále bojují o svá místa v prvoligovém kádru, jiní budou chtít dokázat, že v něm již figurují po právu. Příprava celému týmu zatím vychází znamenitě, z pěti zápasů odešli poražení pouze jednou. Jestřábi v létě hodně posílili a odborníci je pasují do role černého koně první ligy. V přípravě ze sedmi utkání pět vyhráli. Jak dopadnou v Přerově? (něm)

Přípravná utkání Zubrů

Havířov – Přerov 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Přerov – Jastrzebie 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Přerov – Francie U23 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Prostějov – Přerov 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)

Přerov – Šumperk 8:3 (3:1, 1:1, 4:1)

Přípravná utkání Jestřábů

Prostějov – Poruba 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)

Prostějov – Frýdek-Místek 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Prostějov – Třebíč 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)

Třebíč – Prostějov 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Prostějov – Přerov 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)

Havířov – Prostějov 5:4 sn (1:2, 1:1, 2:1 – 0:0)