Ten v elitní formaci po boku Tomáše Sýkory a Vlastimila Dostálka vstřelil dvě branky a na dvě přihrál. Patřil tak k nejvýraznějším postavám boje o Hanou, který okusil vůbec poprvé.

Na přípravné utkání to dnes bylo docela vyhrocené, co na to říkáte?
Podle mě to bylo zbytečné. Tyto zápasy slouží hlavně k tomu, abychom se rozehráli a hlavně nezranili. Nějaká rivalita ale mezi těmito mančafty panuje, takže se to dalo očekávat. Nakonec jsem za všechny rád, že se nikdo nezranil.

Připravovali vás spoluhráči na to, že se asi nebude hrát v rukavičkách?
Mluvilo se o tom v kabině déle, ale já myslím, že fanoušci to mezi sebou berou daleko víc prestižně než hráči na ledě. Dnes všichni viděli, že hlavně prostějovský kotel je hlučný. Já myslím, že si dáme teď volný víkend a pak na to prostě vlítneme zase.

Jak zatím vidíte souhru vaší první formace se Sýkorou a Dostálkem?
Je pravda, že končíme třetí týden na ledě a zatím to bylo takové všelijaké, kostrbaté. I na turnaji v Havířově, ale zase neříkám, že nám to nešlo. Dnes jsme se prosadili gólově, což jsme trošku potřebovali kvůli pohodě. Herně to asi ještě není úplně ono.

Dnes jste se postarali o čtyři góly, můžete je zrekapitulovat?'
Při prvním se Grofík (Jakub Grof, pozn. red.) neunáhlil a nestřílel, přihrál mi to a já jsem viděl Sejka (Tomáše Sýkoru, pozn. red.) a chtěl mu to dát do prázdné. Trefil jsem ale něčí hokejku a odrazilo se to k Vlastíkovi Dostálkovi. Ten už to jen hodil na bránu. Druhý gól dával taky Vlasťa při přesilovce pět na tři. To máme sehrané z tréninku. Při třetím mě koplo štěstí, střílel jsem a od Tomáše Mojžíše se mi puk odrazil zpět na hokejku, tak jsem to dával do prázdné brány. Čtvrtou branku jsem dával zase při hře pět na tři.

Takže přesilovky už trénujete?
Přesilovkám jsme se tento týden věnovali hodně. Když je to pět na tři, tak je samozřejmě na nás, na první lajně, abychom to zužitkovali. To se dnes povedlo, tak doufám, že to bude pokračovat.

Jak se vám líbí v Přerově? Ať hokejově nebo ve městě…
Výlet žádný nebyl, zimák mám vlastně po cestě ze Zlína, takže jsem se do města ještě nedostal. Věřím, že k tomu v sezoně dojde. Jinak tým se zatím skládá, tak uvidíme, koho nám ještě v pondělí pošlou ze Zlína. Po fyzické stránce jsme připraveni skvěle díky kondičnímu trenérovi Tomigovi, který v létě udělal s klukama kus práce. Teď k tomu ještě přidat hokejovou stránku věci, abychom nehráli spodek a vyvarovali se třeba tomu, co se stalo vloni Prostějovu.

Jméno Pšurný figurovalo na prvoligové soupisce Přerova i před sedmnácti lety, jedná se o rodinu?
Jedná se o otcova bratrance, takže ano, je to rodina. Nějaké vzdálené kořeny tedy v Přerově jsou.