Soupeř hodně kousal, místy až za hranicí fair play. K tomu se přidal parádní výkon gólmana Josefa Kořenáře, který kryl neuvěřitelných šedesát střel Přerovanů. Ti se zkrátka k poslednímu triumfu tak trošku protrápili.

„Dá se říct, že to bylo utrápené. Ale my jsme to takové s tímto soupeřem čekali. Jsou to mladí kluci, kteří se chtějí porvat o místo a podle toho ten hokej vypadal,“ ohlížel se jediný pokořitel skvělého Kořenáře v základní hrací době Martin Novotný.

„Skočil jsem ze střídačky a jel jsem podpořit útok. Dostal jsem to hezky od Kuby Šlahaře a jenom jsem do toho praštil. A spadlo to tam,“ usmíval se osmadvacetiletý bek.

Gólman, který patří San José, pak přerovské borce místy přiváděl k šílenství. Nestačilo ani množství přesilovek včetně krátké výhody pět na tři nebo dlouhé pětiminutové početní výhody.

„Gólman se jim zbláznil. V dobrém slova smyslu. Ale ani nám to tentokrát nelepilo,“ uznal Novotný.

125 TRESTNÝCH MINUT, NOVOTNÝ ODEHRÁL 30!

Nejen výkon benáteckého brankáře byl tak trošku kuriózní. Hra byla hlavně ze strany hostů místy hodně vyhrocená, z čehož pak vznikaly potyčky a další fauly. Rozhodčí tak rozdal celkem 125 trestných minut!

„Poprali jsme se s tím se ctí. Nenechali jsme se rozhodit, akorát je škoda zranění Oldy Horáka. Co se dá dělat, když tam ty zákroky jsou. Komu by se líbilo, když ho někdo píchne hokejkou zezadu. Nebo nevím už, co to tam přesně bylo,“ kroutil hlavou Martin Novotný.

Sám je druhým nejvyťíženějším obráncem WSM ligy. Proti Benátkám byl vzhledem k přesilovkám a oslabením na ledě dokonce přes třicet minut. Klobouk dolů. Alespoň při závěrečných samostatných nájezdech si tak mohl oddychnout.

„Já už mám po prodloužení většinou hotovo, já jsem se jenom kochal,“ smála se dlouholetá opora Šumperku.

Nyní už se se spoluhráči chystá na další domácí duel. V sobotu od 17 hodin Zubři hostí Litoměřice a budou chtít minimálně udržet skvělé druhé místo tabulky.

„Můžeme čekat něco podobného. Jsou tam taky mladí kluci, ale věřím, že se až tak rvát nebudou,“ uzavřel Martin Novotný.