Domů se totiž po nečekaném přestupu z předešlého týdne vrátil už v dresu Motoru Vlastimil Dostálek.

Kometa jej překvapivě prodala na jih Čech a dvaadvacetiletý střelec tak při výhře Motoru 3:1zažíval rozporuplné pocity.

S bývalými spoluhráči se hecoval před i během zápasu.

„Psal mi Luba Kovařík, že se se mnou chce porvat,“ usmíval se „Dasty“ po skončené pondělní bitvě.

Vlasimile, výhra, ale přesto, máte rozporuplné pocity z návratu do Přerova?

Samozřejmě. Hrál jsem tady tři roky, zažil jsem tady výborné sezony a výborné party kluků. Teď jsem na trošku jiné straně, takže jsem samozřejmě rád, že jsme vyhráli. Klukům přeju, aby je tahle prohra neodradila, ať bojují dál. Ta desítka je stále ve hře, ještě je dost zápasů, aby to zlomili.

Jak jste viděl zápas z vašeho pohledu?

Přerov na nás nastoupil, tak jak to znám já. Aktivní hrou, my jsme ještě byli chvilku v autobuse. Snažili jsme se z toho dostat a hrozně nám pomohl gól na 1:1. Pak už se jen čekalo, kdo dá druhý gól. Ten asi rozhodl. Třetí byl už jen taková tečka.

Nemrzí, že jste nedal Zubrům gól?

Pořád se ještě seznamuju s novým prostředím, není to jednoduché. Mám kolem sebe ale kvalitní hráče, měl jsem je i v Přerově. Dostávám spoustu prostoru, já věřím, že to tam spadne. Dnes šance byly, bohužel to tam nespadlo, ale hlavní, že máme tři body.

Slavil byste svou branku?

Neslavil bych. Asi bych zvedl ruku, že se omlouvám (směje se). Jak říkám, už stojím na druhé straně barikády, ne moji vinou. Určitě bych se neradoval.

Jak jste se na Přerov připravovali. Pomáhal jste?

Nepomáhal. Trenéři určitě mají svá videa a přeci jen nehrají proti Přerovu poprvé. Moc dobře věděli, co Zubři hrají, že to řežou a dohrávají, jsou velice nepříjemní, vše hážou na bránu, z toho i kluci dali první gól. Snažili jsme se soupeře přehrávat, což se nám začalo dařit někdy od půlky zápasu. Byli jsme na koni, spadl nám tam druhý gól, který opravdu rozhodl zápas.

Tvrdou hru Zubrů jste pocítil hned v úvodu i vy při hitu od Kuby Ference…

Ten hit byl úplně v pohodě. Já jsem ho viděl, ale bohužel jsem odehrával kotouč, takže jsem si dal hlavou o plexisklo. Prostě to k hokeji patří, přece nebude dělat výjimku, že se mnou ještě před pár týdny seděl v kabině. Teď už jsem protihráč, tak to funguje.

Byly nějaké hecovačky s bývalými spoluhráči před zápasem?

Psal mi Luba (Kovařík, pozn. red.), že se se mnou chce porvat (směje se). Takže k tomu ani nedošlo. Ale samozřejmě jsem byl s některýma klukama v kontaktu. Trošku popichování bylo, ale jak jste všichni viděli, proběhlo to docela v pohodě.

Jak se vám zatím v Budějovicích líbí, jak vás přijali v kabině?

Parta mě přijala úplně suprově. Trenéři, realizační tým i kluci v kabině. To mi strašně pomohlo se zadaptovat. Je to stejně dobrá parta jako v Přerově. Jsem rád, že jsem přišel z výborné party do výborné party.