Goiš v movemberovském duelu oholil Kladno o body v poslední vteřině!

Fanoušci v přerovské MEO Aréně zažili něco neuvěřitelného. Při vší úctě ke skvěle zorganizované akci k začínajícímu Movemberu, sobotní duel s Kladnem překonal nejen veřejnou úpravu knírů na stadionu, ale také zatím veškeré zápasy Přerovanů v této sezoně. Zubři zvítězili 4:3 gólem Jiřího Goiše v magickém čase 59:59.

5.11.2017

Hokejisté HC Zubr Přerov proti Kladnu (4:3).Foto: Deník/Jan Pořízek

Vzpomínáte? Poslední duel roku 2015, Přerov ve vyrovnaném souboji remizuje s Kladnem 4:4. Jenže dvě vteřiny před koncem nešťastně inkasuje na 4:5, nakonec byl bez bodu. O necelé dva roky později přišla na řadu dokonalá odplata. Goiš opět dokázal, že když už se trefí, stojí to za to. Tentokrát dokonal v poslední vteřině neskutečný obrat domácích, kteří ještě v závěru druhé třetiny prohrávali 1:3.

„Cítili jsme, že v tom týmu je síla a i takové zápasy můžeme otáčet. Byla parádní atmosféra, výborný zápas. Šlahy (Jakub Šlahař, pozn. red.) mi to dal mezi kruhy. Já jsem střílel z první nahoru. Gól jsem měl takto dát už v první třetině, kdy mi Kuba takto výborně taky nahrál. Naštěstí to vyšlo v poslední vteřině,“ pochvaloval si autor rozhodující trefy utkání.

Zubři šli už ve čtvrté minutě utkání do vedení, když se po přečíslení dva na jednoho trefil Jakub Šlahař. Jenže Rytíři odpověděli hned vzápětí a zásluhou Redlicha, Kružíka a Pekra vedli v závěru druhého dějství už 3:1.

„Musím říct, že jsem v to už moc nevěřil. Do utkání jsme nevstoupili dobře, první třetina byla z naší strany bojácná. Něco málo jsme si k tomu v kabině řekli. Že s takovým výkonem Kladno nemůžeme porazit a nemůžeme mu ani konkurovat. Od druhé třetiny se náš výkon postupně zvedal, až vygradoval v posledních deseti minutách zápasu,“ hodnotil přerovský trenér Kamil Přecechtěl.

Nejprve přišla na řadu gólová teč Milana Procházky ve 39. minutě. Ta dala domácím velkou sílu do závěrečné dvacetiminutovky, což jen podpořili výborní fanoušci v MEO Aréně.

„Fanoušci nás vybičovali k obratu. My jsme je chtěli dostat do zápasu a trošku rozbouřit arénu nějakým tlakem v útočném pásmu nebo vyhraným soubojem. To si myslím, že se povedlo,“ popisoval Jiří Goiš.

Vyrovnání na 3:3 obstaral z další teče v 51. minutě Matouš Kratochvil. Už v tu chvíli byl přerovský zimák na spadnutí. Co se dělo vlastně souběžně se zazněním závěrečné sirény, si asi dovedete představit. Jirka Goiš má zkrátka nejspíš patent na důležité branky.

„Dal jsem už i nějaké branky třeba v play-off, nevím, jestli to je gól kariéry. Důležité je, že jsme vyhráli za tři body, protože tabulka je strašně vyrovnaná,“ pousmál se přerovský útočník.

Zubři jsou v tabulce o skóre pátí za Slavií, Kladno porazili potřetí ze tří posledních vzájemných duelů a třikrát v řadě zapsali plný bodový zisk na domácím ledě.

HC Zubr Přerov – Rytíři Kladno 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Šlahař (Goiš, Malina), 39. Procházka (Pala, Berger), 51. M. Kratochvíl (Dvořák, Zbořil), 60. Goiš (Šlahař, Sýkora) – 7. Redlich (Kružík), 19. Kružík (Redlich), 31. Pekr (Štindl, Přikryl).
Rozhodčí: Barek, Dědek – Maštalíř, Špringl. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 2348.

Přerov: Šimboch – Malina, Chmelíř, Novotný, Čáp, Pala, Zbořil – Goiš, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Berger – Plášek, Dvořák, M. Kratochvíl – Gago, Václavek, Navrátil. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.

Kladno: Cikánek – Hořava, Repe, Zelingr, Štich, Kehar, Štindl – Redlich, Kaut, Kružík – Kloz, Machač, Tůma – Strnad, Přikryl, Pekr – Zikmund, Kubík, Bláha. Trenéři: Miloslav Hořava, Pavel Patera.

5.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

V Přerově ukradli dodávku při vykládce zboží, pak ji našli nabouranou

Zchátralé domy v bývalém romském ghettu ve Škodově ulici už jsou minulostí. Stavebníci v těchto dnech dokončují bourání a odvážejí suť.
1 11

Romské ghetto ve Škodově ulici je pryč. Zbyla jen suť

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

V devadesátých letech se začal zejména u německých aut objevovat zvláštní jev. Mnozí z vás si dost možná všimli, že starší auta koncernu Volkswagen, ale i Mercedesy nebo vozy BMW, mají na straně spolujezdce výrazně menší zpětné zrcátko, než je to na straně řidiče. Proč to ale tak je?

Jedenácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Jana Novotná? Bydlely jsme na Strojaři a byly jako dvojčata, vzpomíná kamarádka

Z nečekaného odchodu legendy českého tenisu Jany Novotné, která byla v dobách společných sportovních začátků v Přerově její nejlepší kamarádkou, se nemůže vzpamatovat ani bývalá profesionální tenistka Jana Rychlá (za svobodna Pospíšilová).

Zubři v poslední minutě otočili zdánlivě ztracený duel v Havířově!

FOTOGALERIE / Famózní obrat, navíc v obrovsky důležitém utkání. Hokejisté Přerova ve středu na ledě Havířova rychle prohrávali 0:2, poté 1:3 a ještě v 54. minutě 3:4.