„Chtěl více prostoru na ledě,“ prozradil hlavní důvod jeho odchodu sportovní manažer a kouč prvního týmu Pavel Sedlák.

Dvaadvacetiletý forvard přišel před sezonou na Hanou na roční hostování, které mu umožnil jeho mateřský klub PSG Zlín.

Nyní, po 37. kolech základní části druhé ligy skupiny Východ, odchází pro zbytek sezony do Hodonína.

„S návrhem odchodu přišel on sám, a jelikož máme na jeho postu dostatek hráčů, tak jsem mu to umožnil,“ vysvětluje Sedlák.

Goiš má v kolonce odehraných zápasů číslovku 31, ovšem ne vždy do utkání zasáhl, jelikož v poslední době byl spíše jen na lavičce jako náhradník do čtvrté formace.

„Měl sice dobrý start do sezony, ale jeho výkonnost poté stagnovala a nedostával ode mě tolik prostoru. Na postu pravého křídla máme v týmu velkou tlačenici a dle mého názoru lepší hráče,“ prohlásil trenér Zubrů.

Důrazný útočník v letošní sezoně nasázel do sítě soupeřů 5 branek a na dalších 12 nahrál, což ho řadí na sedmé místo v kanadském bodování přerovského týmu. Nyní už však bude hájit barvy Hodonína, vedoucího týmu druhé ligy skupiny Střed. Od úterý se z něj totiž stal Drtič.

„V pondělí byl na prvním tréninku a v úterý jsme to papírově všechno dotáhli,“ prozradil kouč Hodonína Libor Žilka.

„Měli jsme v hledáčku několik jmen a nakonec jsme se rozhodli pro Jiřího Goiše. Bude zařazen do třetí formace a věříme, že naplní naše očekávání. Měl by dostávat více prostoru než v Přerově a hrát pravidelně,“ dodal kouč Hodonína, klubu, který byl před letošní sezonou přesunut z východní skupiny do skupiny Střed, kde společně s Technikou Brno čeří vodu zbytku startovního pole.