Vynikající návštěva (2800 diváků) mohla sledovat velmi dramatickou bitvu, která nakonec přinesla jen jedinou branku. O tu se postaral přerovský útočník Jiří Goiš, když soupeře srazil v posledních vteřinách druhé třetiny.

„Krásná je zem, krásnější je moře …“ Bezmála tři stovky fanoušků přerovského hokeje zavítaly v sobotu na druhé letošní derby utkání s Prostějovem a na stadionu soupeře si mohli nakonec plnými doušky užívat tradiční vítězné oslavy.

Zubři porazili Jestřáby fotbalovým výsledkem 1:0 a dál dýchají na záda nejlepší trojici týmů v tabulce. „Atmosféra v derby s Prostějovem byla vynikající. Myslím si, že to byl hodně vyrovnaný zápas,“ hlásil po utkání útočník Jiří Goiš.

A byl to právě on, kdo se vrátil znovu na místo činu a opět řádil. Řízný útočník ze zlínské líhně talentů odehrál loni v říjnu za Přerov první mistrovské utkání právě v Prostějově a tehdy zařídil vítěznou branku. A zhruba po roce se historie opakuje.

Útočník Goiš se na konci druhé třetiny vrací z trestné lavice, dostává krásnou přihrávku od obránce Osiny a brankáře Sedláře nekompromisně překonává mířenou střelou k tyči. Vítězný gól Zubrů je na světě!

„Je to prostě štěstí,“ říká dvacetiletý útočník s úsměvem. „Tehdy jsem hrál za Přerov vůbec poprvé a hned se mi podařilo dát gól. Jsem hodně rád, že mi to v Prostějově spadlo i tentokrát. Jirka Osina mi dal krásnou přihrávku, takže půlka práce je taky jeho,“ směje se Goiš.

Jeho vítězné brance ale předcházel podle jeho slov zbytečný faul, který domácí Jestřábi naštěstí nedokázali potrestat. „Udělal jsem tam takový hodně hloupý faul. Tak jsem docela na trestné lavici trnul, abychom náhodou nedostali v oslabení gól,“ říká přerovský útočník.

Položky vstřelených branek v zápisu o utkání tentokrát nakonec zůstaly hodně prázdné. Domácí dokonce skvěle chytajícího Tihláře nepřekonali ani jednou, i když hned na začátku zápasu si vytvořili velký tlak.

„Určitě na nás domácí hodně vlétli. První tři střídání jsme pomalu ani nevěděli, co máme hrát. Měli tam nějaké šance, ale nás naštěstí znovu hodně podržel brankář,“ popisuje útočník Goiš první minuty zápasu.

Přerovským hodně pomohl gól do šatny, který nadělili soupeři v posledních vteřinách druhé třetiny. Ve třetím dějství očekávaný tlak Jestřábů ale překvapivě nepřišel.

„Gól do šatny, to je nejhorší, co může být. Prostějov ale ve třetí třetině nehrál špatně, i když to zkoušel hrát spíše přes rohy a my jsme se snažili dobře bránit,“ tvrdí Goiš.

Pět minut před koncem měl Prostějov ještě velkou šanci srovnat skóre. Při Zubrech tentokrát stála i hokejová Štěstěna, když Piluša zblízka přerovskou svatyni minul o pár centimetrů.

„V posledních minutách jsme možná byli až moc zalezlí v obraně. Věděli jsme, že vedeme o ten jeden gól, tak jsme se to snažili nějak uhrát. Možná jsme se trochu i báli hrát,“ dodává přerovský útočník Jiří Goiš.