Draci se naladili vítězně

Šumperk ve Frýdku dvakrát vedl díky brankám Kohúta a Vildumetze, domácí však pokaždé dokázali srovnat krok. V samostatných nájezdech ukázali šikovné ruce Macuh s Kohútem a Šumperk tak slavil pátou výhru z osmi přípravných duelů a s podobnou bilancí by v Chance lize rozhodně mohl být spokojen.

Draci proti Frýdku-Místku, ilustrační foto
Vítězný závěr přípravy. Draci ve Frýdku rozhodli v nájezdech

„Po psychické stránce to je pro nás hodně cenné vítězství, soutěž se rychle blíží a jsme rádi, že se nám povedlo generálku zvládnout,“ hodnotil trenér Draků Martin Janeček.

Úvodní duel nového ročníku odehrají Draci v sobotu 11. září od 17 hodin na ledě Poruby.

HC Frýdek-Místek – Draci Pars Šumperk 2:3sn (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Szturc (Zbořil, Martynek), 47. Lyszczarczyk (Matiaško, Zbořil) – 4. Kohút (Furch, Kratochvíl), 36. Vildumetz (Žálčík, Furch), rozhodující nájezd Macuch. Rozhodčí: Fiala, Šutara - Hranoš, Veselý. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 150.

Šumperk: Mokry – Drtil, Pěnčík, Řezáč, Hrachovský, Březák, Dudycha, Rutar – Vildumetz, Žálčík, Macuh, Scheuter, Kratochvíl, Kohút, Furch, Antoníček, Spratek, Kučera, Horký. Trenér: Martin Janeček.

Zubři bojovali až do konce

Přerov doma proti Liptovskému Mikuláši šel do vedení už po čtrnácti vteřinách, kdy se prosadil Jan Süss, soupeř ze slovenské nejvyšší soutěže ale ještě v první třetině srovnal a v prostředním dějství otočil skóre ve svůj prospěch.

Divoká pak byla třetí třetina, ve které napadlo šest branek. Slovenský celek dvakrát vedl o dva góly, Zubři se nicméně nevzdali a díky gólům Dvořáka, Kubeše a premiérové trefě největší letní posily Hermana vždy šel zpět na dostřel. Srovnat už ale Přerované nedokázali.

„Přijel výborný soupeř, který bude ve slovenské extralize hodně nahoře. Skvěle nás prověřil. Vstup do utkání se nám povedl, druhá třetina byla ale špatná. Klukům patří kredit za závěr, nepříznivě se vyvíjející zápas zdramatizovali. Konečný výsledek asi odpovídá tomu, co se dělo na ledě,“ uznal kouč Přerova Vladimír Kočara.

Prvoligovou premiéru si Zubři odbudou na domácím ledě. V sobotu 11. září přivítají od 17 hodin Kolín.

HC Zubr Přerov – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:5 (1:1, 0:1, 3:3)

Branky a nahrávky: 1. Süss (Černý, Doležal), 48. Dvořák (Černý), 59. Kubeš (Herman, Hrdinka), 60. Herman (Jan Svoboda) – 16. Obdržálek (Varttinen, Hovorka), 24. Obdržálek (Hovorka), 43. Jurík (Michalík, Salija), 56. Salija (Walega, Jurík), 60. Šepelev (Hovorka). Rozhodčí: Cik, Sedlák – Novotný, Peluha. Vyloučení: 7:8, navíc Hrabal (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 386.

Přerov: Postava – Hrabal, Černý, Hrdinka, Kubeš, Seemann, Ševčík – Süss, Pšurný, Doležal – Dobiáš, Kratochvil, Herman – Novák, Dvořák, Dobša – Král, Indrák, Jan Svoboda. Trenér: Vladimír Kočara.

Jestřábi dostali pět gólů

Rychlá odpověď Petra Mrázka na vedoucí gól Třebíče byla jedinou. Prostějov už na další góly Horácké Slavie reagovat nedokázal. Bláhu po třetím inkasovaném gólu ve 24. minutě vystřídal mladík Altrichter, který puk ze sítě lovil ještě dvakrát. Domácím hodně pomohl i host z brněnské Komety, třebíčský odchovanec Martin Dočekal, který se postaral o dva góly.

První ligové utkání sehrají svěřenci Aleše Tottera v sobotu 11. září od 17 hodin v Sokolově.

SK Horácká Slavia Třebíč – LHK Jestřábi Prostějov 5:1 (1:0, 1:1, 5:1)

Branky a nahrávky: 15. Křehlík (Poizl, Forman), 19. Psota, 24. Dočekal (Ferda, Forman), 34. Dočekal, 56. Bittner – 16. Mrázek (Jáchym). Vyloučení: 5:5. Bez využití.

Prostějov: Bláha - (24. Altrichter) – Husák, Vála, Zajíc, Krejčí, Babka – Havlík, Klimíček, Beránek, Jáchym, Mrázek, Novák, Kloz, Rudovský, Podlaha, Švec, Jelínek, Koblížek, Motloch. Trenér: Aleš Totter.