V tom úterním proti Třebíči byl na ledě hodně vidět, okamžitě se zařadil do první formace vedle Tomášů Sýkory s Doležalem a v zubřím prostředí se cítí dobře. „Ta situace mi vyhovuje. Dává mi dostatečnou svobodu a jsem rád, že to uspokojuje obě strany,“ pochvaluje si matador s více než sedmistovkou extraligových startů.

Máte za sebou první vítězné utkání v přípravě. Jak byste zhodnotil duel s Třebíčí?
Řekl bych, že to bylo poměrně slušné utkání. Pořád je to začátek, někteří kluci v přípravě odehrají víc, někteří méně. Hlavně, aby se ve hře objevovaly věci, které trénujeme, tak, abychom výkon budovali a směřovali na ligu. Máme první výhru na nájezdy a pokračujeme dál, jsou tam další zápasy a je potřeba na ně navazovat. Musíme vidět pozitivní i negativní věci.

Nastupujete v první útočné formaci po boku Tomášů Sýkory s Doležalem. Jak zatím podle vás funguje tato spolupráce?
Sice už je to delší dobu, ale s Tomášem jsme spolu hráli ve Zlíně. Postupně si to sedá, říkáme si něco k herním situacím, je to ještě opravdu čerstvý začátek. Jsme na kraji třetího týdne, je před námi ještě spousta práce. Vždy se dá pracovat na jednotlivých situacích a zvykat si na sebe, kde se kdo jak pohybuje, aby hra na sebe navazovala. Určitě tam jsou rezervy, ale i slušné věci, od kterých se dá odrážet dál.Dnes jste se dostal i do několika slibných pozic, tak co chybělo k prvnímu gólu za Zubry?
Asi abych prostřelil toho gólmana (směje se). Gól může padnout vždy, důležité je, že jsem se do těch šancí dostával a na góly je ještě čas. Samozřejmě bych byl rád, kdyby tam padl, ale přistupuji k tomu s respektem. Musím jít postupně. Je to teprve můj druhý zápas. Nějaké očekávání od sebe mám, ale není to v tuto chvíli primárně o tom, že bych měl sázet jednu branku za druhou.

IVAN RACHŮNEK
Narozen: 6. července 1981 ve Zlíně (37 let)
Výška: 174 cm
Váha: 80 kg
Pozice: útočník
Hůl: levá
Draft NHL: 1999, Tamba Bay Lightning, 7. kolo (187. celkově)
Klubová kariéra: Zlín (odchovanec), Winsdor Spitfires (OHL), České Budějovice, Znojmo, Sparta Praha, Red Ice HC (Švýcarsko), Sport (Finsko), Košice, Skalica, Karlovy Vary, Ravensburg (Německo, 2. liga)
Reprezentace: 47 utkání, 11 bodů (4 + 7)
Extraliga: 720 utkání, 322 bodů (143 + 179)
Úspěchy: juniorský mistr světa (2001), mistr slovenské EL (2015), bronz z české EL (2002, 2014)

KOMPLETNÍ ROZHOVOR S IVANEM RACHŮNKEM ČTĚTE VE ČTVRTEČNÍM VYDÁNÍ PŘEROVSKÉHO A HRANICKÉHO DENÍKU