O výsledku střetnutí se rozhodovalo výhradně při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě, když čtyři branky padly v přesilovkách, jedna poté při oslabení.

Připravujeme video

Po rozpačitém úvodu z obou stran se jako první dostali ke slovu domácí, kteří si díky početním výhodám dvěma slepenými góly vytvořili důležitý náskok, který jim vydržel až do poloviny zápasu.

V další přesilovce pak Šumperk odskočil Přerovu již na vedení 3:0. Hosté se poprvé prosadili až v úvodu závěrečné části, kdy rovněž při výhodě jednoho muže v poli snížili a ve zbytku hry se stále více tlačili před Maláčovu branku.

Domácí si ale již vítězství vzít nenechali.

Definitivně mohl zpečetit tříbodový zisk Draků v 58. minutě Lukáš Duba, ale tvrdou střelou orazítkoval pouze tyčku. Konečnou pojistku si připsal až o chvíli později po akci dva na jednoho při vlastním oslabení Zdeněk Novosad.

Po zápase se hokejisté Šumperka od svých příznivců dočkali nejen bouřlivých ovací, ale tentokrát jim fandové připravili přímo na ledové ploše také vánoční nadílku.

„Po předchozích prohrách to pro nás dneska bylo velice důležité vítězství, které se však nerodilo lehce. Výsledek jsme tentokrát doslova vybojovali. Řada našich kluků se nyní potýká s virózou, v průběhu hry navíc museli odstoupit Hulva s Bruncem. Takže jsme rádi, že jsme duel s Přerovem zvládli,“ konstatoval spokojeně po zápase trenér Draků Jiří Režnar.

Salith Šumperk – Zubr Přerov 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky: 14. Meluzín (Holík), 15. Holík (Osina, Hulva), 28. Duba (Osina), 59. Novosad (Osina) – 47. Kočara (Pala, Sprušil). Vyloučení: 9:9, navíc Žibrita (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Mrkva – Fiala, Řezáč. Diváci: 1000.

Šumperk: Maláč – Vrtík, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček, Novotný – Stejskal, Meluzín, Ambruz – Brunec, Hulva, Novosad – Čížek, Duba, Vymazal – Drábek, Fischer.

Přerov: Krejčí – Pala, Faltýnek, Halouska, Kubala, Hruška, Vlček, Ryšánek – Kočara, Sprušil, Ditrich – Staša, Martinák, Kolář – Žibrita, Korčák, Menšík – Venkrbec, Frieb, Matějka.