HC ZUBR Přerov – HC Bobři Valalašské Meziříčí 7:2 (3:0, 2:1, 2:1)

Zubři, v jejichž dresu se objevil novic, obránce Vojtěch Sklenář, na svého soupeře vletěli a už po pěti minutách vedli 2:0, když se prosadili Kolář a Kotásek. Ve 12. minutě střílel prudce obránce Faltýnek a před bránou pohotově dorážel Kolář – 3:0.

Snížit se podařilo hostům ve 27. minutě zásluhou Balgy. Ještě před polovinou utkání vypíchl Bobrům při jejich přesilovce puk Sršeň a v úniku byl faulován. Sám postižený hráč se postavil k trestnému střílení a Krumpocha v brance s přehledem prostřelil – 4:1. O šest minut později dorážel Rajnohovu tvrdou střelu od modré čáry znovu Sršeň a bylo to 5:1.

V závěrečném dějství se nejdříve prosadil Hanák a skóre na straně domácích se měnilo pošesté. Soupeř snížil v 55. minutě zásluhou Vašuta, poslední slovo ale měli Zubři, jmenovitě Osina – 7:2.

„Nastoupili jsme už s třemi stabilními pětkami, které by měly takhle hrát i v lize. Ještě samozřejmě není nic definitivního, ale taková nějaká představa tam je. Postupem času poté dostala prostor i čtvrtá pětka. Vypracovali jsme si hodně šancí, dali jsme pěkné góly, ale v obraně ještě byla hluchá místa, na čem budeme muset zapracovat,“ zhodnotil utkání Lubomír Oslizlo, přerovský trenér.

Další zápas čeká jeho svěřence ve čtvrtek od 18 hodin v Prostějově, kde podle jeho slov nastoupí opět v trochu jiné sestavě. Prostor dostane i více juniorů.

Branky: 3. Kolář (Ditrich), 4. Kotásek (Hanák, Sedlák), 12. Kolář (Faltýnek), 29. Sršeň (tr. střílení), 35. Sršeň (Rajnoha), 45. Hanák (Sedlák), 58. Osina (Hanák) – 27. Balga (Blažek), 55. Vašut (Martiník).

Vyloučení: 6:7, navíc Růčka (Val. Mez.) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely: 40:31. Buly: 36:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2, 7:2.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Osina, J. Ferenc, Rajnoha, Hoferek, Pírek, Sklenář – Kolář, Sprušil, Ditrich, Sedlák, Hanák, Kotásek, Kočara, Kohút, Sršeň, Menšík, Sedlář, Palička.

HC Bobři Val. Meziříčí: Krumpoch – Blažek, Růčka, Balga, Tatarčík, Fedor, Mikel, Vašut, Bokroš, Martiník, Varga, Dvořák, Palík, Dědek, Beneš, Mir. Varga, Mar. Varga.