Utkání začalo aktivitou Drtičů. Zatímco Tihláře zahřálo několik propagačních střel, Holeš si na puk poprvé sáhl, až když jej lovil ze své sítě.

Přerov si první šanci vytvořil sice až ve 3. minutě, ale byla to hned gólovka. Vlček poslal dopředu do útočného pásma Kohúta, ten našel před bránou Hodonína najetého Ditricha a jeho tvrdá střela k pravé tyči poprvé rozvlnila síť – 1:0.

Ditrich si vytvořil vyloženou šanci i tři minuty poté, když se dostal do samostatného úniku. Neměl rychlost, místo střely se pokusil o kličku, puk se mu ale zamotal mezi nohy.

Následovala první přesilovka Zubrů. Početní výhody ale nebyly silnou zbraní žádného družstva a v jejím průběhu se Meo dostalo jen jednou na dostřel branky hostí.

Minutu po jejím skončení ovšem svítilo na tabuli už 2:0. Po přihrávkách Ditricha a Faltýnka se v 10. minutě dostal do sólového nájezdu Menšík, který nedal Holešovi šanci přesně mířenou střelou mezi jeho betony.

Zápas pokračoval ve vysokém tempu dál a oba brankáři se měli co ohánět. Hned v 11. minutě se před Holešem vytvořila skrumáž, ale puk se za jeho záda nedostal.

Drtiči si vytvořili největší šanci první třetiny v 16. minutě. Vrbova střela z prostoru mezi kruhy byla tečována těsně vedle Tihlářovy klece.

Zatímco v první třetině Zubři na buly výrazně zaostávali za svým soupeřem, ve druhém dějství naopak většinu z nich vyhrávali. Střelecky na tom byly týmy v obou třetinách přibližně stejně.

Hosté mohli snížit krátce po začátku 2. třetiny. Salajka však před Tihlářem neuspěl. Nastal velký boj, žádný z celků nepouštěl protivníka do vyložených šancí, a tak se střílelo spíše z dálky.

V půli třetiny v závěru přesilovky dvakrát nebezpečně pálil od modré čáry Vlček, druhou střelu dokonce tečoval Coufal. Asi největší šanci tohoto dějství měli Zubři čtyři minuty před jejím koncem.

Rozhodčí Klapetek poslal hosty do tří a Přerov hrál 69 sekund přesilovku pět na tři. Z úhlu pálil Sprušil, ovšem jen do boční sítě hodonínské branky.

Poslední dvacetiminutovka začala náporem Přerova. V závěru 42. minuty Ditrich s Coufalem přečíslili soupeře, ale akci dvou na jednoho nedokázali zakončit. Celé to vyneslo alespoň další přesilovku.

Přibližně v její polovině se napřáhl k prudké střele po ledě Pala a puk skončil v Holešově svatyni. Klapetek však gól neuznal pro údajné postavení Menšíka v brankovišti.

Hodonín vycítil šanci a na dalších několik minut zatlačil Zubry před Tihláře. Ten byl ale vždy na místě a soupeřům nic nedovolil. V posledních deseti minutách ale ztratili Drtiči definitivně pevnou půdu pod nohama.

V závěru 53. minuty si perfektně najel před branku Coufal a měl ji i zčásti odkrytou, gólem však skončila až další příležitost Zubrů minutu poté. Faltýnek vybídl skákavou přihrávkou Sprušila, ten obešel i obránce, který mu bránil. Následně zvýšil na 3:0 a definitivně rozhodl o osudu utkání.

Hodonín se pozvolna vytrácel z ledu a Zubři si naopak vypracovávali další vyložené šance. V 56. minutě se těsně před Holešem neprosadil Coufal. Na počátku 59. minuty nejdříve mířil těsně vedle Holešovy klece Goiš, ale za několik sekund později přesně tečoval Vlčkovu střelu a zvýšil na 4:0.

Za další půl minuty Faltýnkovu střelu dorazil do branky Sprušil a určil konečnou podobu utkání na 5:0.

O vítězství se přičinil dobrým výkonem i brankář Radek Tihlář, na nějž bylo i tentokrát stoprocentní spolehnutí a znovu vychytal nulu.

HC ZUBR Přerov - SHK Hodonín 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Branky: 2:42 Ditrich (Kohút, Vlček), 9:19 Menšík (Faltýnek, Ditrich), 53:58 Sprušil (Faltýnek, Ditrich), 58:13 Goiš (Vlček, Coufal), 58:34 Sprušil (Faltýnek). Vyloučení: 2:7, navíc Flašar (Hodonín) 10 minut osobní trest, Holeš (Hodonín) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. Střely na branku: 39:33. Buly: 39:36.
HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Osina, Halouska, Vlček, Novák, J. Ferenc - Ditrich, Menšík, Sprušil - Hanák, Kočara, Venkrbec - Coufal, Kohút, Goiš - Kundrátek, Holík.
SHK Hodonín: Holeš (15. Šurý, 17. Holeš) - Hoza, Holuša, Vaškovič, Korotvička, Špok, Bulička, Jurásek, Pokorný, Podešva, Hrtús, Flašar, Komárek, Haring, Peš, Šimeček, Salajka, Kuba, Vrba, Hollý.

Zubři v posledních dvanácti zápasech získali 31 bodů a dostali se tak na třetí místo. Na dostřel už mají i metu nejvyšší, protože díky prohrám jejich rivalů už na ni ztrácejí jen 3 body.

Další boj o ni se uskuteční v sobotu ve Valašském Meziříčí, kterému prozatím patří. Doma se představí opět ve středu, kdy od 18 hodin přivítají Opavu.