Už po prvních dvanácti minutých nebyl pochyb o tom, kdo si ze souboje odnese všechny body. Přerovští v nových dresech byli všude o krok dříve a před návštěvou 1250 diváků svého soupeře doslova deklasovali.

HC ZUBR Přerov – HC Bobři Valašské Meziříčí 11:2 (5:0, 4:0, 2:2)

Úvodní branka zápasu na sebe nenechala dlouho čekat, postaral se o ni v 5. minutě v přesilové hře Zdeněk Sedlák. V polovině 8. minuty pálil od modré čáry Jakub Ferenc a fanoušci mohli na stadionu slavit další gól.

Na 3:0 poté zvyšoval Pavel Hanák a minutu na to přidal čtvrtý přesný zásah Jan Kolář. To už bylo moc na brankáře Krumpocha, který se nechal vystřídat náhradníkem Vlachýnským.

Ani ten však nezůstal dlouho s čistým kontem, když jej v závěru 18. minuty prostřelil novic v přerovském dresu, obránce Martin Matějíček.

Brankostroj pokračoval i ve druhé části hry. Ve 29. minutě se podařilo šestý gól přidat Pavlu Hanákovi a sedmou trefu zařídil Martin Kotásek.

To už přerovskou halou znělo skandování fanoušků „deset, deset“. K magické hranici vstřelených gólů se pak Přerov přiblížil díky vydařenému závěru druhé třetiny.

Do střelecké listiny se zapsal znovu Jan Kolář, který poslal kotouč nechytatelně do horní části branky a tři vteřiny před sirénou upravil stav už na 9:0 krásnou individuální akcí opět Martin Kotásek.

Přání fanoušků vyslyšel ve 43. minutě Pavel Hanák a desítka byla na světě. Ve 45. minutě vyjel Tihlář až moc z branky a vrhl se do úniku Bokroše. Sám faulovaný se postavil k následnému trestnému střílení a prostřelil Tihláře mezi betony.

O tři minuty později se pak dostal puk do přerovské branky ještě jednou, když jej nekompromisně napálil Martiník. Definitivní tečku za utkáním udělal Erik Kohút a jeho trefa na 11:2.

Přerovský tým si tak po skvělém představení připsal do tabulky první letošní body.

„Vstup do zápasu byl v prvních minutách takový rozpačitý, ale pak jsme proměnili přesilovku a pokračovali velmi dobře. Hráli jsme nátlakově, měli jsme hodně šancí, které se nám dařilo využívat. To mě hodně těší. Ve třetí třetině jsme dali příležitost zahrát si i čtvrté pětce, takže už hra neměla takové tempo. Na Hodonín se nám loni moc nedařilo, ale letos to chceme změnit. Věřím, že tam nějaké body urveme,“ řekl k utkání přerovský kouč Lubomír Oslizlo.

Zubry nyní čeká těžký sobotní zápas v Hodoníně. Ve středu mají volno a doma se poté utkají až v sobotu 18. září s Orlovou.

Branky: 5. Sedlák (Hanák, Kotásek), 8. Ferenc (Sedlák, Hanák), 11. Hanák (Osina), 12. Kolář (Ditrich), 18. Matějíček (Sršeň, Kočara), 29. Hanák (Kotásek), 32. Kotásek (Hanák), 39. Kolář (Sprušil, Ditrich), 40. Kotásek (Sedlák, Hanák), 43. Hanák (Kotásek, Sedlák), 52. Kohút (Kundrátek, Faltýnek) – 45. Bokroš (z trestného střílení), 48. Martiník (Bokroš).

Vyloučení: 4:8. Využití: 4:0. Střely: 53:21. Buly: 37:32. Diváci: 1254. Průběh utkání: 10:0, 10:2, 11:2.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Matějíček, Sklenář, Holík – Kolář, Sprušil, Ditrich – Sedlák, Hanák, Kotásek – Kočara, Palička, Sršeň – Kundrátek, Kohút, Menšík

HC Bobři Val. Meziříčí: Krumpoch (12. Vlachýnský) – Matuštík, Růčka, Martiník, Bokroš, Martin Varga, David Varga, Matějný, Mikel, Miroslav Varga, Palík, Kostelňák, Bacul, Vašut, Dvořák, Blažek, Balga, Fojtík.