Zubři měli hodně špatný vstup do utkání, když už ve druhé minutě prohrávali po zásahu Nováka. Následně se dvakrát zaskvěl gólman Tihlář, na jehož lapačce si vylámal zuby nejdříve Luka a po něm i Moravec. Jak se později ukázalo, byly to rozhodující okamžiky celého zápasu.

Na druhé straně totiž Marek Ditrich v deváté minutě vyrovnal, když po závaru dotlačil puk za Ilášova záda a v čase 11.29 tentýž hráč zápas dokonce otočil po totožné situaci.

Třetí zásah do černého měl na svědomí František Pospíšil, kterému kotouč naservíroval Brančík a přerovský obránce prostřelil val hráčů před sebou.

V závěru první části měli domácí ještě výhodu 96 sekund přesilové hry pět na tři, níž ovšem pohrdli.

Druhé dějství začali lépe Olejáři a v čase 24.00 se jim podařilo skórovat. Galvasovu střelu od modré ve vzduchu tečoval Škatula a kotouč skončil v síti – 3:2.

Odpověď žlutomodrých však přišla záhy. Brančík si připsal další povedenou asistenci při akci dvou na jednoho a trefě Jiřího Goiše, který po čtyřiceti sekundách vrátil Zubrům dvoubrankové vedení.

Prvních osm minut třetí periody bylo v jasné režii hostů, jež měli kotouč stále na svých holých a vynutili si i dvě přesilové hry. Ty ovšem neproměnili a postupem času se hra vyrovnala.

Jak je dobré míti v brance „Banána“ (přezdívka Radka Tihláře, pozn. red.) se tisícová návštěva v Maxi-Tip Aréně přesvědčila v 58. minutě, kdy pokryl sólo Vladimíra Luky.

Karviná si následně vzala oddechový čas a 50 sekund před třetí sirénou to zkusila v šesti bez brankáře. Jenže puku se zmocnil Jan Kolařík a střelou z poloviny hřiště do opuštěné klece stanovil výsledek středečního zápasu na konečných 5:2.

„V úvodu jsme byli hodně nervózní, z čehož vyplynula naše chyba, kterou soupeř využil. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat, kluci se uklidnili a začali předvádět hokej, který chceme hrát. Skvěle se dařilo třetí lajně, která dala čtyři góly. V závěrečné části jsme se trošku dostali pod tlak. Tam nás ale podržel vynikajícím způsobem Radek Tihlář, který rozhodl o tom, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce,“ pověděl Lubomír Václavíček, asistent přerovského kouče.

Z tábora hostů se hodnocení střetnutí ujal trenér Aleš Flašar. „Naše střelecké trápení pokračuje. Kdybychom my v osmé minutě vedli 3:0, tak se nikdo nemohl divit. Bohužel jsme ve dvanácté minutě prohrávali 1:3, což byl rozhodující okamžik celého utkání. Když už jsme překonali skvělého Tihláře v brance, tak zazvonilo břevno. Hokej se hraje na góly, těch jsme dali méně, a proto jsme prohráli,“ řekl jasně.

HC ZUBR Přerov – HC PLUS OIL Karviná 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Ditrich (Pospíšil, Goiš), 12. Ditrich (Goiš, Brančík), 14. Pospíšil (Brančík), 25. Goiš (Brančík, Ditrich), 60. Kolařík – 2. Novák (Blatoň), 24. Škatula (Galvas, Novák).
Vyloučení: 4:4 – bez využití. Diváci: 1058. Rozhodčí: Škrobák – Štěpán, Hanzlík. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.
HC ZUBR Přerov: Tihlář – Faltýnek, Vlček – Pala, Ferenc – Krajíček, Pospíšil – Kundrátek, Sedlák, Kolařík – Kotásek, Blinka, Hanák – Ditrich, Brančík, Goiš. Trenér: Pavel Sedlák.
HC PLUS OIL Karviná: Iláš – Tomis, Javín – Hegegy (26. Sznapka), Štefanka – Galvas, Urbánek – Luka, Moravec, Mikšan – Škatula, Ivan, Studený – Samiec, Blatoň, Novák. Trenér: Aleš Flašar.

První čtvrtinu základní části druhé ligy uzavřou Zubři v sobotu na ledě Opavy. Ve středu 19. října poté doma přivítají zatím první Vsetín.

Tabulky 2. hokejové ligy, sk. Východ

Tabulky 2. hokejové ligy, sk. Východ