Tuto disciplínu zvládlo lépe Meo a po nerozhodném stavu v normální hrací době si na své konto připsalo bod navíc.

HC ZUBR Přerov – HC Břeclav 3:2 sn (2:1, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

Do vedení mohli jít v 6. minutě hosté, ale Bartákovu střelu zastavila horní tyč Tihlářovy svatině. A tak udeřilo na druhé straně.

V patnácté minutě se do úniku dostal Zdeněk Sedlák, a ač jej zezadu podrazil obránce, v pádu ještě bekhendovou střelou překonal Chvátala v brance. Břeclavským Lvům ovšem stačilo pouhých 40 sekund na to, aby nepříznivý stav srovnali.

Domácí nechali u tyče zcela volného Erika Nováka, a ten po přihrávce zpoza branky zvedl kotouč pod břevno.

Vedení na stranu Přerova mohl následně strhnout Hanák, po jehož akci bylo nařízené trestné střílení, ke kterému se podle nových pravidel musí postavit faulovaný hráč, ale na Chvátala si nepřišel.

O chvíli později pomohla Tihlářovi opět tyč, avšak na druhé straně už se červené světlo nad brankou rozsvítilo. U mantinelu zabojoval Sršeň, našel zcela volného Lukáše Menšíka, který se střelou a následnou dorážkou prosadil – 2:1.

Největší šanci domácích si ve druhé třetině vypracoval v oslabení Sedlák, když na modré čáře obránci vypíchl kotouč a uháněl sám vstříc třetí brance.

Jeho pokus však skončil v lapačce pozorného Chvátala. V závěru prostředního dějství byl vyloučen Menšík a Břeclav se dočkala vyrovnání.

Po 39 sekundách využil přesilovou hru střelou od modré čáry Sedláček, který puk schoval mezi několika hráči a Tihlář jej našel až za svými zády.

V závěrečném dějství mělo Meo více ze hry a dostávalo se do šancí, ale jak poslední dvacetiminutovka, tak prodloužení gól nepřinesly a na řadu tedy přišly samostatné nájezdy.

Rozhodnutí padlo až v šesté sérii. Do té doby se střelcům nedařilo, což protrhl přerovský kapitán Daniel Faltýnek a zajistil tak Zubrům bod k dobru.

„Soupeř hrál nepříjemně, urputně a potvrdil to vítězství 3:1 z minulého kola nad Hodonínem. Nám se nedařilo v zakončení. Nedali jsme několik nájezdů a trestné střílení. I když jsme měli ve třetí třetině velký tlak, soupeře podržel brankář a zápas tedy rozhodly až penalty,“ řekl k utkání přerovský kouč Lubomír Oslizlo.

Nyní má ve středu druhá liga volno. Další zápas čeká Zubry v sobotu, a to od 17 hodin na prostějovském ledě.

Branky: 15. Sedlák, 19. Menšík (Sršeň), rozhodující nájezd Faltýnek – 16. E. Novák (Paško, Barták), 38. Sedláček (Vozdecký).

Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Střely: 53:33. Buly: 38:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Faltýnek, Pala, Osina, Ferenc, Vlček, Sklenář, Pírek – Kolář, Sedlák, Ditrich – Kočara, Hanák, Kotásek – Menšík, Sprušil, Sršeň – Palička, Kohút, Kundrátek – Holík.

HC Břeclav: Chvátal – Vozdecký, Dora, J. Novák, Svoboda, Zapletal, Škápik, J. Konečný – Hrůza, Sedláček, Süsser, Kuriál, Čikl, Fiedler, Barták, Paško, E. Novák, Grmela, Bartoš.