Tak jako v předešlých zápasech rozhodla i tentokrát neukázněnost Zubrů.

Po delší pauze, zaviněné problémy s třísly, se do přerovské branky vrátil Radek Tihlář a útočné řady doplnil po dlouhodobém zranění kolene útočník Jan Kolář. Ten ovšem z utkání odstoupil hned v první třetině kvůli tržné ráně v obličeji.

Trenérské duo Sedlák-Václavíček řešilo před utkáním dilema, zda hrát na pět obránců, nebo posunout na beka některého z útočníků. A nakonec se přiklonili k druhé variantě, takže šestým obráncem byl Vladimír Kočara.

Mimo hru je totiž distancovaný Jan Krajíček a celý týden je ze studijných důvodů omluven Vojtěch Sklenář. V útoku pak ještě chyběl Lukáš Menšík, jenž laboruje s kolenem.

Zubři utkání nezačali špatně. Po faulu na unikajícího Kolaříka sudí nařídil trestné střílení, se kterým si ovšem gólman Hromada poradil.

Hosté si ale následně hodně pomáhali fauly a při jedné ze signalizovaných výhod se do puku opřel Heš a trefil se přímo pod břevno.

V sedmé minutě to bylo už 2:0. Sprušil, který je ve Vsetíně na hostování právě z Přerova, projel s pukem až do útočného pásma, přenechal jej Hešovi a ten podruhé překonal Tihláře.

Naděje Zubrů na dobrý výsledek uhasly po Sedlákově faulu ve 33. minutě, který za úder do oblasti hlavy a krku vyfasoval pětiminutový trest plus do konce utkání, a Valaši jej dokázali potrestat hned dvěma góly.

Nejprve po minutě dotlačil kotouč do branky Sprušil a pár sekund před vypršením trestu Jiří Heš uzavřel svůj hattrick. Po dvou třetinách tak svítilo na ukazateli skóre 4:0.

Vsetín byl při chuti a pátou branku vsítil dorážející Vaněk ve 43. minutě. Alespoň čestného úspěchu se Zubři dočkali v čase 59:05, kde se Kočara proháčkoval mezi dvěma obránci a vyraženou střelu gólmanem Hromadou usměrnil do odkryté klece obránce Jakub Ferenc.

„Je to stále ta samá písnička. Do 12. minuty jsme měli čtyři nebo pět vyloučených a jednou z toho inkasovali. Ve druhé části jsme do poloviny utkání jakž takž srovnali hru, přišly i nějaké šance, ale to zakončení. Chyběl nám větší důraz. Nutno ale také podotknout, že gólman Hromada měl svůj den a domácí v důležitých momentech podržel,“ narážel asistent trenéra Lubomír Václavíček na nedisciplinovanost a trápení v zakončení.

„Ve 33. minutě byl na pět minut plus do konce utkání vyloučen Sedlák, v oslabení jsme dvakrát inkasovali a bylo prakticky po utkání. Vsetín nás po třetí brance převyšoval jak v důrazu, tak v nasazení. Opět, už po několikáté, rozhodla naše neukázněnost ve hře,“ zlobil se.

VHK Vsetín – HC ZUBR Přerov 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Heš (Hruška O.), 7. Heš (Sprušil, Spitzer), 34. Sprušil (Vaněk D., Farda), 38. Heš (Zúbek, Sprušil), 43.Vaněk D. (Kajaba, Sprušil) – 60. Ferenc (Kočara).

Vyloučení: 6:6 navíc Sedlák (PR) 5 min. + do konce a Blinka (PR) 10 min. osobní trest. Využití: 2:0. Střely na branku: 23:29. Buly: 35:34. Diváci: 1024. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

VHK Vsetín: Hromada – Farda, Heš, Hrčka, Žabčík, Mečiar, Hoďa, Šimek, Zúbek, Vaněk D., Sprušil, Kajaba, Hruška O., Vítek, Kohout, Hambálek, Holík, Dědek, Spitzer, Daněk, Hruška P. Trenér: Viktor Hlobil.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Faltýnek, Pala – Vlček, Ferenc, Pospíšil, do 33. Kočara – Kolařík, Sedlák (od 33. Kočara), Goiš – Ditrich, Brančík, Blinka (od 47. Kundrátek) – Kolář (od 10. Černý T.), Hanák, Kotásek. Trenér: Pavel Sedlák.

Ve slušné formě se předvedl přerovský hráč ve službách Vsetína Antonín Sprušil, který jeden gól vsítil a na další tři nahrál.

Pro Zubry čtvrtá porážka v řadě znamená pád na šestou příčku. Jejich sobotním domácím soupeřem bude Frýdek-Místek, který ve středu porazil první Havířov 3:2. Utkání začíná v 17 hodin na přerovském zimním stadionu.

23. kolo: Vsetín – Frýdek-Místek 6:1, Poruba – Prostějov 2:3, Uherské Hradiště – Karviná 1:6, Nový Jičín – Havířov 4:2, Valašské Meziříčí – Opava 6:1. Přerov měl volno.

24. kolo: Vsetín – Přerov 5:1, Frýdek-Místek – Havířov 3:2, Opava – Uherské Hradiště 3:5, Prostějov – Nový Jičín 1:3, Karviná – Poruba 7:2.