V závěrečném dějství však Zubři nevídanou kanonádou sypali do orlovské branky jeden gól za druhým a nakonec zcela zaslouženě získali do tabulky tři body.

HC ZUBR Přerov – HC Orlová 7:2 (1:1, 1:1, 5:0)

Do utkání vstoupili aktivněji domácí a v úvodu si vypracovali řadu šancí. Ve druhé minutě byl blízko gólu Hanák, ale před brankářem Šafránkem nedokázal usměrnit puk za jeho záda.

O chvíli později se po Faltýnkově přihrávce snažil z úhlu prosadit Kočara, na orlovského gólmana však nevyzrál. Po chvíli hráli Zubři dvakrát v krátkém sledu přesilovku, a tu druhou se jim podařilo využít, i přesto, že se Orlová dobře bránila. Pala napálil puk na Šafránka, a ten nestačil na střelu přerovského obránce zareagovat – 1:0.

Následně si přesilovou hru vyzkoušeli i hosté a Krejčí musel předvést několik zákroků, například proti Kraftovi a Machálkovi. Tvrdá střela druhého jmenovaného vyprášila Krejčího beton. Přerovští dokázali oslabení ubránit, ale nakonec přesto inkasovali, když se 42 vteřin před sirénou puk odrazil od brusle hostujícího Stránského nešťastně přímo do branky – 1:1. I druhou třetinu rozehráli lépe domácí a ve 22. minutě dvakrát nepříjemně ohrozili branku Orlové.

Nejdříve se několikrát snažil dorážet puk Staša a chvíli poté neuspěl ani Korčák, který neposedný skákající puk nedokázal zpracovat a poslat ho do téměř odkryté branky. Zubři si stále drželi mírnou herní převahu a soupeře pouštěli do ohrožení Krejčího svatyně jen sporadicky.

Ve 34. minutě se v přesilové hře snažil velmi riskantně přihrát Vlček a toho využil orlovský Dušek, který se vydal na útočný výlet a tvrdou střelou Krejčího vystrašil. O tři minuty později se už hostující hráči z útočné akce prosadili i gólově, když dobře napadající Studený dorazil odražený puk od tyčky do přerovské branky – 1:2.

Domácí si ale díky své aktivní hře a také nedisciplinovanosti orlovských hráčů zasloužili vyrovnat, a to se jim povedlo v poslední minutě druhé třetiny. V přesilovce pět proti třem Sprušil přesně adresoval puk na lépe postaveného Martináka, a ten krásnou mířenou střelou srovnal. Závěrečná dvacetiminutovka začala pěknou akcí orlovského útočníka Grygara, který se po sérii kliček dostal až před Krejčího, ale ten souboj s hostujícím útočníkem ustál.

Ve 45. minutě v útočném pásmu dobře zabojoval Kolář a vynutil si faul Kudláčka. V přesilové hře přišel třetí gólový moment domácích. Střelu Halousky ukázkově tečoval Kolář a Zubři znovu vedli – 3:2. Po chvíli se podobná možnost naskytla i hostujícímu týmu, ale nedovolený zákrok Faltýnka Orlová nedokázala potrestat.

Do prakticky posledního ohrožení Krejčího klece se dostal v 50. minutě Škatula, ten však orazítkoval horní tyč přerovské branky. Závěrečná desetiminutovka už patřila jednoznačně Zubrům, kteří fantastickou gólovou smrští rozhodli zápas. V 52. minutě se po hrubce obrany dostal do sólového úniku Staša a svou příležitost zakončil přesnou střelou mezi betony.

O další branku se v 54. minutě postaral Pala, jehož přesná střela zvýšila skóre už na 5:2. Po jeho gólu uběhla další minuta a přerovský stadion se rozbouřil pošesté, když Ditrich rozhozenou obranu potrestal šestým gólem. Necelou minutu poté se řítil sám na hostujícího brankáře Martinák, ale tentokrát se Šafránek mezi betony překonat nenechal.

Šťastné sedmičky se ale nakonec Zubři přece jen dočkali. Přerovskou exhibici ve třetí třetině uzavřel v 59. minutě Ditrich, kterému v útočném pásmu přesně přihrál Sprušil a zkušený útočník už téměř prázdnou branku nemohl minout – 7:2. Zubři tak soupeři oplatili vysokou porážku z jeho ledu a pod vedením nového kouče Lubomíra Oslizla si připsal druhou výhru v řadě.

Statistiky

Branky: 7:53 Pala (Ditrich, Sprušil), 39:10 Martinák (Sprušil, Kubala), 45:40 Kolář (Halouska, Žibrita), 51:07 Staša (Martinák), 53:03 Pala (Ditrich), 54:27 Ditrich (Sprušil), 58:35 Ditrich (Sprušil, Faltýnek) – 19:18 Stránský (Potočný, Samiec), 36:18 Studený (Škatula, Blatoň). Vyloučení: 7:8, navíc Prokop (Orlová) 10 minut osobní trest. Využití: 3:0, střely: 53:36, buly: 33:41, diváci: 850.

Sestavy

HC ZUBR Přerov: Krejčí – Pala, Faltýnek, Halouska, Kubala, Hruška, Vlček, Ryšánek – Kočara, Sprušil, Ditrich – Hanák, Staša, Martinák – Korčák, Žibrita, Kolář – Rusek.

HC Orlová: Šafránek – Jurčík, Kudláček, Machálek, Samiec, Goláb, Grygar, Kotásek, Blatoň, Stránský, Studený, Škatula, Mintěl, Dušek, Vydra, Potočný, Kraft, Prokop. Statistika Jana Koláře: počet střídání: 25 (9 – 7 – 9), doba na ledě: 17:22 (5:45 – 5:10 – 6:27), střely na branku: 4 (1 – 2 – 1), branky: 1 (0 – 0 – 1), asistence: 0 (0 – 0 – 0), plusové body: 1 (0 – 0 – 1), mínusové body: 0 (0 – 0 – 0), vyloučení: 0 (0 – 0 – 0), buly: 2:1 (1:0 – 0:1 – 1:0).

Další utkání sehrají přerovští hokejisté ve středu 17. prosince od 18 hodin na ledě čtvrtého Šumperka. V posledním zápase roku se potom utkají v sobotu 20. prosince doma od 17 hodin proti prvnímu Valašskému Meziříčí.

Aleš Novotný