Vstup do utkání Jestřábům na domácím ledě opět vyšel. Doslova k neudržení byla zejména druhá formace vedená Jakubem Čuříkem, kterému na křídlech sekundovali další exolomoučtí hráči Petr Žajgla a Michal Šimo. Úvodní gól zápasu přišel ale až v závěrečné minutě první třetiny. Rozjetý Čuřík tvrdě vystřelil, přerovský gólman Okáč jeho střelu vyrazil pouze k volnému Šimovi a ten již neměl se zakončením problém.

Ve druhé části aktivní Jestřábi marně dobývali přerovskou svatyni. Šancí bylo dostatek, jen je proměnit. Čuřík se často dostával ke střeleckým pokusům, ale gólmana nepřekonal. Lukáš Duba krásně naservíroval puk před prázdnou klec Stříteskému, který ale nedokázal puk dopravit do sítě.

Slovák ve svatyni čaroval

Třetí třetina začala dvojnásobnou přesilovkou Jestřábů, která ovšem vyzněla naprázdno. Domácí se poté tolik nedostávali do šancí a naopak se hra pomalu přesouvala před prostějovského gólmana Jiřího Slováka. Ten si začal připisovat jeden kvalitní zákrok za druhým, ale ve 46. minutě jej v přesilové hře, kdy byl zbytečně vyloučen Halouska, dokázal překonat přerovský Ditrich.

V závěru utkání mohl Přerov ještě otočit misku vah na svoji stranu, Kocan ale orazítkoval pouze tyč prostějovské branky.

Utkání skončilo smírně 1:1 a šlo se rovnou na trestná střílení. Za hosty se trefil Málek, za Prostějov byli ale úspěšní Šimo a Duba a tak se z vítězství radovali domácí Jestřábi.

Ohlasy trenérů

„Jeli jsme sem s tím, že vyzkoušíme mladé hráče. Měli jsme tady náhradního brankáře a tři mladé obránce. První třetina se mi nelíbila, ale od druhé třetiny to začínalo být podle našich představ. Nakonec jsme ještě mohli i vyhrát,“ hodnotil první přípravné hanácké derby trenér hostů Lubomír Oslizlo.
Domácí Petr Zachar mohl být s předvedenou hrou jeho svěřenců opět spokojený.

„Z výkonu jsem potěšen, ale nechci jej přeceňovat. Přerovu chyběla jedna pětka, nám chyběli asi čtyři hráči. Dokázali jsme držet krok se soupeřem, který hrál loni ve špičce,“ řekl po utkání trenér Jestřábů Zachar.

„Od druhé třetiny se Přerov dostal do hry a měl tam několik dobrých šancí. Slovák nás podržel,“ chválil trenér mladého prostějovského gólmana. „Zatím nedostáváme moc gólů, ale až čas ukáže, jestli to je prací obrany, nebo kvalitními výkony Jirky Slováka,“ dodal Zachar.

Odveta je na programu v neděli na ledě Pŕerova. Druhé hanácké derby startuje v 18 hodin.

Miroslav Mazal

LHK Jestřábi Prostějov - HC Zubr Přerov 2:1 (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0) SN

Branky a nahrávky: 20. Šimo (Čuřík, Finkes), rozhodující nájezd Duba - 46. Ditrich (Kolář). Vyloučení: 8:8, navíc Doseděl (PRO) 10 min. OT, Duba (PRO) 10 min. OT. Využití: 0:1.
Prostějov: Slovák - Paška, Stříteský, Tomiga, Halouska, Doseděl, Finkes, Kutmon, Jedlička - Zachar, Duba, Stejskal - Žajgla, Čuřík, Šimo - Skácel, Kryl, Řehulka - Berčák, Stráněl, Matoušek. Trenéři: Petr Zachar a Martin Kužílek.
Přerov: Okáč - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Rajnoha, Sklenář, Pírek, Kolář, Sprušil, Ditrich, Menšík, Palička, Kočara, Holík, Sedlář, Kundrátek, Málek, Dočkal, Kocan. Trenér: Lubomír Oslizlo.