Oko nezaujatého diváka si při třetím semifinále příliš hokejové krásy neužilo.

Bojovný výkon obou celků byl založen především na pevné defenzivě.

Zubrům sice chyběl kapitán Kudělka, přesto hosté hledali jen těžko cestu k ohrožení Vojtka. Na druhé straně to však vypadalo podobně.

„Hráčům nemůžeme dnes nic moc vytknout. Možná jen to, že musíme více střílet. Chuť vyhrát rozhodně byla, ale někdy to tak je, že bušíte do soupeře a nic tam nespadne. Ani z těch vyložených šancí," poznamenal asistent trenéra Dočkala Daniel Faltýnek.

Během první třetiny měl Přerov o něco více ze hry, Šťastný však svou šanci ze závěru první části neproměnil.

Ve druhé třetině pokračovala opatrná bitva. V ní si oba celky vyzkoušeli dvojnásobnou početní převahu pěti proti třem, gól však vstřelit nedokázali. V největší šanci se ocitl přerovský Kolář, jeho bekhendovou dorážku však výborně zlikvidoval brankář Opavy Šafránek.

Ani v závěrečné části se žádnému z celků nedařilo vypracovat si souvislejší tlak. Zubři opět byli o něco lepším týmem, krásnou individuální akci Dostálka museli hosté řešit faulem v hodině dvanácté. Ani přesilovky však Přerovu příliš nefungovaly, mač tak směřoval do prodloužení.

V tom měli domácí největší šanci, když rozhodčí poslal Opavu do tří. Početní převahu čtyři na tři ale Zubři také nezužitkovali, rozhodnout tedy měly samostatné nájezdy.

Všichni opavští střelci v nich byly úspěšní, za Přerov jen vykřesával naději ve druhé sérii Vlastimil Dostálek. Následně však dostal puk za Vojtka hostující Wolf a bylo rozhodnuto.

„Nájezdy už jsou vždy loterií kdo s koho. Jdeme dál a uděláme všechno pro to, abychom v úterý v Opavě vyhráli," řekl Faltýnek.

Přerov tedy bude mít ještě dvě možnosti semifinále ukončit. Poprvé se o to pokusí v úterý na ledě Opavy. Zápas začne v 18 hodin.

HC ZUBR Přerov – HC Slezan Opava 0:1 sn (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: rozhodující nájezd Měch.

Rozhodčí: Dědek, Slavka – Kříž, Maťašovský. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. Střely na branku: 35:30. Diváci: 2750. Stav série: 2:1.

Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Zbořil, Polák, Vlček, Janota, Šťastný R., Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný D. – Popelka, Šebek, Dostálek – Sakrajda, Procházka, Kolář – Málek, Školoud, Kratochvíl Š. Trenér: Petr Dočkal.

Opava: Šafránek – Kysela, Černý T., Slavík, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler, Měch, Herman, Rousek, Vítek, Polok, Kocián, Vaněk, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa. Trenér: Karel Suchánek.