Finálová série mezi Přerovem a Prostějovem přinesla po nervy drásajícím průběhu konečné rozuzlení.

Domácí Zubři bojovali a dřeli pro úspěch, ale nakonec prohráli 2:3 a sezona pro ně skončila.

To na straně hostů to vřelo. Jestřábi slavili s fanoušky postup do baráže, která jim začne 2. dubna.

Horlivě dorážející Venkrbec

Zubři museli, pakliže se chtěli ještě vrátit do Prostějova, zvítězit. Případná porážka už by pro ně znamenala konec sezony.

První vážnější šanci měl na hokejce Brančík, ale svou dobrou příležitost gólově neposvětil.

Do vedení šli nakonec hosté, a to zásluhou Knesla.

close Přerov vs. Prostějov - čtvrté finále zoom_in

Přerovští se snažili srovnat, ale dlouho jim chyběla finální fáze.

Radost do ochozů vrátil až minutu před první sirénou Kovařík, který korunoval výborně sehraný brejk.

V závěru se ještě strhla rozmíška, kterou rozpoutal až příliš horlivě dorážející Venkrbec, jenž pravděpodobně sekl brankáře Sklenáře do lapačky.

Do kabin tak oba celky šly za nerozhodného stavu 1:1.

Zachar: Nečekali jsme na Přerov

„Nevyčkávali jsme s čím Přerov přijde. Klukům jsme řekli, ať pokračují v tom, co hráli v první třetině. Jen jsme jim zdůrazňovali, ať se vyhnou zbytečným vyloučením, v tom nás ale až tak neposlechli," zmínil Petr Zachar, prostějovský kouč.

Na začátku druhého dějství museli Zubři přečkat krátké oslabení pět na tři. Brzy na to se zaskvěl Sklenář, který zlikvidoval gólovku Kučery.

I domácí se dočkali dvojnásobné přesilovky, ale podstatně delší. O střelbu až tak nouze nebylo, ale Kocián všechny palebné pokusy modrožlutých chytal.

close Přerov vs. Prostějov - čtvrté finále zoom_in

Vzývaný gól si domácí příznivci mohli zakřičet až ve dvaatřicáté minutě, kdy Zubry poslal poprvé v utkání do vedení Goiš. Ten se zaskvěl sólovou individuální akcí. Průbojný forvard se zmocnil puku, při čemž si vyšachoval gólmana Kociána, a skóroval.

Finále v šesti proti čtyřem 

O vedení přišli domácí v závěru. Na Sklenáře vyzrál bekhendem Stejskal, jenž tak znovu srovnal pomyslné misky vah – 2:2.

Následovaly dramatické minuty. Hosté se mohli přesvědčit, jak je důležitá práce v brankovišti.

Sklenář neměl puk pod kontrolou a Duba dokázal dotlačit puk za jeho záda a rozpoutal tak výbuch radosti v prostějovském ko­tli.

Závěr byl nervy drásající.

Devadesát sekund před poslední sirénou si domácí trenér Kočara vzal oddechový čas a Sklenář už zůstal na střídačce.

Zubři si výhodu vylepšili při faulu hostů, ale ani v šesti proti čtyřem ze závěrečného náporu vyrovnání nedocílili.

Boj na krev o každý metr

close Přerovský trenér Vladimír Kočara zoom_in Prostějov slavil a Zubři smutnili, přesto můžou být se sezonou spokojeni. Vybojovali si finále, kde Prostějovu dokázali výrazně zatopit.

„Do utkání jsme šli s tím, že jsme věděli, že máme na to, abychom v Přerově zvítězili. Klukům jsme jen připomínali, ať se nebojí hrát a nepodlehnou atmosféře. Atmosféra jak v Přerově, tak i u nás byla vždy perfektní. Utkání potvrdilo, že to bude boj o každý metr ledu. Nakonec jsme to nějakým způsobem zvládli," pověděl s úsměvem Zachar.

„Přerov má zkušené hráče, hlavně tedy v obraně. Série byla i pro diváky pěkná. Já jen doufám, že to našim klukům něco přinese. Přece jen, když se hraje na krev, tak jim to dá víc, než kdyby soutěží proletěli a v baráži si pak mysleli, že to půjde samo," dodal lodivod hostů.

„Porážkou nám skončila sezona, takže jsme hodně zklamaní, ale musíme sportovně uznat, že Prostějov byl o ten jeden krok před námi. Snažili jsme se jeho sílu eliminovat bojovností a nasazením. Nechali jsme na ledě všechno, ale bohužel to nevyšlo. Soupeři bych rád popřál hodně úspěchů v baráži," pověděl Vladimír Kočara, trenér Přerova.

HC ZUBR Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Kovařík (Goiš, Sedlák), 32. Goiš (Sedlák, Pala) – 6. Knesl (Venkrbec), 38. Stejskal (Luňák, Venkrbec), 54. Duba.

Rozhodčí: Úlehla, Vampola – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 10:13. Využití: 1:0. Diváků: 3000 (vyprodáno).

HC ZUBR Přerov: Sklenář – Pala, Osina, Běhal, Vlček, Kudělka, Zbořil, Tomeček, M. Kratochvíl – Goiš, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Ditrich – D. Šťastný, Kolář, Blinka – Kundrátek, Školoud, Málek. Trenér: Vladimír Kočara.

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Švaříček, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Veselý, Jedlička – Stejskal, Luňák, Kučera – Černý, Venkrbec, Duba – Šebek, Indra, Belay – Coufal, J. Jurík, Antončík – D. Jurík. Trenér: Petr Zachar.