Berani využili možnosti střídavých startů, aby jejich klíčový bek po disciplinárním dvouzápasovém trestu měl potřebné vytížení. K výhře v Ústí navíc přispěl gólem a asistencí.

„Protože máme přesunutý zápas z neděle na úterý, nehrál bych asi deset dní. Využila se šance jít hrát za Přerov, nebyl důvod říkat ne,“ prozradil devětadvacetiletý hokejista.

Jaké to bylo, opět obléknout přerovský dres?
Bylo to fakt super, zase si takhle zahrát s kamarády. Neříkám, že ve Zlíně bych je neměl, ale v Přerově jsem toho zažil přece jenom trošku víc. Už od rána byla sranda, večer se vyhrálo, tím to bylo ještě umocněné. Moc jsem si to užil.

Jak zpětně hodnotíte zápas s Ústím?
Celkem brzo jsme rozjezdili cestu autobusem. V první třetině jsme hráli výborně. Ve druhé jsme Ústí pustili do hry vlastními fauly. Mělo přesilovky a dostalo se do takové převahy. Ale zvládli jsme oslabení, výborně chytal Klíma a týmovým výkonem jsme to dovedli až do stavu 3:0. Škoda těch nervů na konci.

Ano, nakonec to ještě bylo drama, co se stalo? Ztráta koncentrace?
V oslabení jsme dali gól na 3:0 a chyběly asi tři minuty do konce. Možná jsme trošku polevili, mysleli jsme si, že je to hotové. Pak tam přeskočil puk hokejku a bylo to 3:1, při power play potom najednou 3:2. Pak už jdou všichni do útoku, ale třetí gól jsme jim nedovolili.


Vstřelil jste krásný gól na 2:0, velkou zásluhu ale na něm měla přihrávka Mikuláše Zbořila, je to tak?
Oprášili jsme naši spolupráci z inline hokeje (směje se). Myslím, že jsme spolu v Přerově v první lize nikdy nehráli, až teď měli trenéři odvahu nás dát k sobě a hned z toho byl gól. Vyplynulo to ze situace, Mara Sikora přijel nahoru, odtáhl tak hráče a udělal prostor. Tam záleží taky na útočníkovi, jestli je výš, nebo není. Pokud jo, tak tam obránce může sjet. Tam nám to hezky vyšlo, Miky si tam předtím i dovolil kličku u mantinelu.

Celou minulou sezonu jste strávil v extralize, vnímal jste herní rozdíly mezi dvěma soutěžemi?
Je to pořád jakoby stejné. Určitě to bylo víc o bruslení, extraliga je taková více taktická. Ne, že by se tam nebruslilo, ale tím, že si každý drží své prostory a dodržuje taktiku, tolik toho nenajezdíte. V 1. lize je to víc nahoru a dolů.

Pomohl jste Zubrům na první místo tabulky, co na to říkáte? A co se dělo v autobuse po cestě zpátky do Přerova?
Vyhazovali jsme, myslím, Mouku (Jaroslava Moučku, pozn. red.) v Praze na nádraží, tak nás šofér vzal i přes Václavák. Není to každý den, že by byl Přerov na prvním místě (směje se). Ale kluci hrají dobře, chodím na zápasy, sleduji je, mají výborný tým. Ta sezona může být úspěšná, i když teď je teprve začátek. Pokud se ale bude pokračovat v takových výkonech, mohl by z toho být pěkný březen – duben.

Asi není moc pravděpodobné, že za Zubry letos ještě naskočíte, jak to vidíte vy?
Bude určitě záležet na klubech. Zlín nemá zas tolik hráčů, aby nás nějak protočil. V extralize je taky dost zápasů. Vychází tam myslím jen jedna reprezentační přestávka, kdy se extraliga nehraje, ale první liga ano. Pokud asi opět nenastane nějaká podobně výjimečná situace, tak si nemyslím, že bych v Přerově ještě hrál. Ale může se stát cokoliv.