V závěru října přijel obránce Jakub Ferenc ze Zlína Přerovu pomoci podruhé.

Dopadlo to gólem a veledůležitým proměněným samostatným nájezdem, díky němuž pak MEO Aréně mohla slavit další velké vítězství v derby s Prostějovem.

Zkrátka, kdyby jezdil častěji, nikdo by se nezlobil.

„Tamtamy z Přerova zněly už od neděle,“ usmíval se dvoumetrový bek po vítězné bitvě.

Jakube, jak jste viděl derby z vašeho pohledu?
Mám na bruslích asi dva metry deset, hezky se mi na to koukalo (směje se). Ne, v první třetině jsme hráli výborně, druhá byla taková lehkovážnější, mysleli jsme, že to půjde samo – nešlo. Oni nás přehráli, asi zaslouženě vyrovnali a ještě dali na 3:2. Pak se to natahovalo a my jsme se vrátili na 3:3, takže síla týmu se projevila. Lidem se to muselo líbit, hokej se hrál pěkný – nahoru a dolů, byly šance. Já myslím, že super středa v Přerově.

Kdy jste se dozvěděl, že podruhé nastoupíte za Přerov?
Včera po zápase s Litvínovem mi to bylo potvrzeno. Jinak tamtamy zněly už od neděle, protože Novas (Martin Novotný, pozn. red.) nemohl hrát.

Při gólu na 2:0 jste zakončoval z levého kruhu. Bylo to nacvičené, nebo to vyplynulo ze situace?
Bylo štěstí, že Paliče (Radomíra Palu, pozn. red.) rozešili na obočí, tak se tam poslal jiný bek, který to trefil (směje se). Ne, Čapino (Zdeněk Čáp, pozn. red.) mi říkal, ať se tam naštěluju, že mi to posune. Propadlo to na bližší tyč.

Ve druhé třetině jste neproměnili spoustu šancí, tam jste možná mohli soupeři výrazně odskočit a zápas by vypadal jinak…
To je pravda. To se klasicky potvrdilo pořekadlo nedáš – dostaneš. Takže když jsme je tlačili, oni pak přijeli a dali gól. Ale jak říkám, bylo to zasloužené, není to tak, že by nám neměli dát gól. Kdyby to bylo 4:0 nebo 5:0, tak by to asi bylo nespravedlivé. Udělali jsme chyby, byli jsme potrestaní, to stejné oni.

Radomír Pala se konečně trefil dvě minuty před koncem a srovnal na 3:3. Byl jste rád i za něj?
Stoprocentně, já jsem rád za každý gól, co dáme. Tady jsou úžasní fanoušci, takže se to pak vždy zblázní. Dostali jsme na 2:3, ale hecovali jsme se na střídačce, že musíme jít do zakončení, potahat to na straně pod kotlem našich fanoušů, že nám zvednou atmosféru. A tak to přesně bylo. Škoda pak mého faulu, možná jsme v přesilovce mohli ještě dát vítězný gól před koncem. Ale nájezdy pro lidi jsou taky pěkné.

Prostějovský gólman Tomáš Štůrala říkal, že vám ve Zlíně radí, jak jezdit nájezdy. Takže vám jeho rady pomohly?
On mě to totiž ve Zlíně Štůry učí ty nájezdy (směje se). Zůstáváme na ledě po tréninku, ještě s Míšou Popelkou a dalšími tam jezdíme. Dal mi tipy a já jsem je využil.