Těšíte se na čtvrtfinále s Motorem?
Určitě. Pro Přerov je to velký svátek. Play off první ligy se tady bude hrát po dlouhých dvaceti letech. Po hokeji je tady velký hlad. Všichni se na to těšíme.Lukáš Chmelíř

Přerov je nováčkem letošního ročníku první ligy. Postupem do play off jste splnili cíle vedení klubu?
Vedení klubu nám stanovilo jako cíl záchranu. V kabině jsme se bavili o tom, že bychom šli rádi do předkola play off. Že jsme ze šestého místa postoupili přímo do čtvrtfinále, to už je spíše taková třešnička na dortu.

S Motorem jste letos ve čtyřech vzájemných zápasech v základní části soutěže neztratili ani bod. Dá se říct, že vám Jihočeši jako soupeř tak sedí, nebo je to spíše jen shoda okolností?
V jednom zápase doma jsme dávali vítězný gól v poslední minutě. To byla možná i otázka štěstí. Hned v dalším utkání s Kladnem jsme pak zase prohráli brankou tři vteřiny před koncem. Štěstí však k hokeji patří. Celkově se ale dá říct, že nám Budějovice docela sedí. Úplně opačně jsme to naopak měli s Litoměřicemi. Ty nám neseděly. Uhráli jsme s nimi jen bod, přitom jsme byli vždycky po většinu zápasu lepší. Porazit jsme je však nedokázali. Naopak s Budějovicemi jsme uhráli všechny body, i když jsme byli často pod tlakem. Asi nám jejich hokej seděl víc. Ale nepřeceňuji to, play off je úplně jiná soutěž.

Může být přesto vaše tak jednoznačná bilance psychickou výhodou pro čtvrtfinále?
Trochu možná ano. Vnímáme, že pro Budějovice je cílem minimálně postup do baráže, ne-li přímo do extraligy. K tomu směřují i kroky vedení klubu. Mohou mít v hlavách, že s námi čtyřikrát prohráli. Zrovna nás si pro čtvrtfinále asi nikdo z nich nepřál. Ale jak už jsem řekl, nepřeceňuji to. Každý, kdo hokej hrál, tak ví, že play off je o něčem jiném. Favorit série je ale jasně daný a my si to jdeme hlavně užít.

Určitě jste zaznamenali, že Motor před play off vyměnil trenéra?
Bavili jsme se o tom, ale jenom okrajově. S trochou nadsázky se dá říct, že soupeř chce něco změnit, aby nějak zastavil tu sérii čtyř porážek s námi.

Může změna na trenérském postu znamenat známku jisté nervozity v táboře vašeho soupeře?
To bych neřekl. Spíše přiznání vysokých ambicí, které klub má. Loni jsme udělali v Budějovicích velký úspěch. Postup až do baráže nikdo nečekal. A také tam jsme si vedli slušně. Cíle a ambice Motoru jsou vysoké a celý klub k tomu také tak přistupuje. Chtějí minimálně do baráže. Nic jiného neexistuje. Výsledek po základní části asi nebyl takový, jaký by si vedení představovalo. I když tam byly dvě kontumace, které znamenaly odpočet bodů. Tlak na mužstvo je asi enormní, což může být i kontraproduktivní. Dílčí cíl se splnit nepodařilo, tak přišel nějaký trest. Už je po přestupním termínu, s hráčským kádrem se moc hýbat nedá, tak asi přišlo na řadu odvolání trenéra.

V Přerově nastupujete většinou v první formaci. Jste v novém působišti spokojen?
Před sezonou jsme se s trenéry domlouvali, co by ode mě očekávali. To všechno funguje a v Přerově jsem maximálně spokojený. S vytížením v zápasech i třeba s plněním závazků ze strany klubu.

Mohl byste porovnat podmínky pro hokej v Českých Budějovicích a Přerově?
Ten největší rozdíl je ve stadionech. V Budějovicích je jeden z nejhezčích u nás. V Přerově zimák prošel rekonstrukcí, ale ten rozdíl je naprosto zásadní. V zázemí pro hráče už to tolik vidět není. V Přerově je po rekonstrukci nová šatna, rehabilitační linka, posilovna srovnatelná s tou v Budějovicích. Zázemí je skutečně podobné.

Chodí v Přerově na hokej hodně diváků?
Fanouškovská základna se úplně porovnávat nedá, ale hlad po hokeji se srovnat dá. Přerov postoupil po sedmnácti letech do první ligy. Probíhá tady něco podobného jako v Budějovicích, i když v menším měřítku. Síla, kterou dostává tým od fanoušků, je však podobná. I když v Budějovicích chodí lidí samozřejmě více, což je dáno i velikostí haly. Svou filozofií jsou si oba kluby po všech stránkách opravdu dost blízké. S tím, že v Přerově je to všechno v menším měřítku.

V Přerově bydlíte, nebo dojíždíte z Ostravy?
Dojíždím. Mám to v pohodě nějakých padesát minut jízdy podle předpisů.

Jak vzpomínáte na dva roky strávené na jihu Čech?
Pro mě to byly krásné dva roky, i když výsledkově byl každý jiný. V Budějovicích jsem byl rád a naprosto spokojený. Parta v kabině byla v pohodě a fungovaly i vztahy s vedením klubu. Žádné problémy. Vzpomínám na to rád. Bylo to hezké období.

Budete mít v play off větší motivaci, když se jedná o váš bývalý klub?
Samozřejmě. O to více se na play off těším. Doufám, že si ho všichni užijeme. Hráči i fanoušci na obou stranách. I když mezi fanoušky teď asi nějaké averze budou, tak obojí patří k tomu nejlepšímu, co v republice máme. Očekávám hezkou sérii a věřím, že v ní uspějeme.

Čtyři výhry nad bývalým týmem už máte za sebou. Stálo vás to nějaký příspěvek do týmové kasy?
Vyšlo mě to pěkně draho (úsměv). Podobně na tom byl i můj spoluhráč Marek Sikora, jenž zase vypisuje prémii do kabiny za vítězství nad Havířovem. Ten jsme také čtyřikrát porazili. Klukům jsme nachystali pěkné svačinky.