Proti Slovanu se ke konci třetí třetiny ujali vedení 3:0 a ustáli závěrečný tlak soupeře.

„Prvních deset minut jsme soupeře nepustili do úvodního tlaku, věděli jsme o jeho síle i zkušených ofenzivních hráčích, jako jsou Roubík nebo Chlouba,“ pochvaloval si přerovský trenér Petr Dočkal.

Už ve třetí minutě využil přesilovku Roman Pšurný, ve druhé třetině pak na 2:0 zvyšoval po výborné přihrávce Zbořila Jakub Ferenc. Extraligový obránce Zlína si za Zubry naposledy zahrál v předminulé sezoně, nečekaná výpomoc se tak uvedla na jedničku, když asistovala i u Pšurného trefy.

Ve třetím dějství se po přihrávce Popelky prosadil Darek Hejcman a Zubři měli tři a půl minuty před koncem skvěle našlápnuto za třemi body. Na tom, že si je nakonec skutečně odvezli, nic nezměnil dramatický závěr, kdy v 58. minutě snížil Chrpa a 52 vteřin před koncem skóroval při power play Pšenička.

„Ve třetí třetině jsme soupeře nechtěli pustit do utkání, to se nám dařilo a dali jsme třetí branku. Celé mužstvo šlapalo výborně, od brankáře počínaje. V posledních minutách jsme si to zkomplikovali naší lehkovážností a jsme rádi za tři body odsud z Ústí,“ uzavřel kouč Dočkal.

Další kolo soutěže odehrají Zubři ve středu, kdy od 18 hodin hostí nepopulárního soupeře z Třebíče.

HC Slovan Ústí nad Labem – HC Zubr Přerov 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 58. Chrpa, 60. Pšenička (M. Jandus, Březák) – 3. Pšurný (Popelka, Ferenc), 23. Ferenc (Zbořil, Moučka), 57. Hejcman (Popelka, Malina). Rozhodčí: Wagner, Vokřál – Kokrment, Podrazil. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 865.
Ústí n. L.: Dlouhý – Jeřábek, Weinhold, Březák, M. Jandus, Vágner, Zukal, Mert – Merta, Vrdlovec, Chlouba – T. Jandus, Pšenička, Jícha – Melka, Roubík, Tůma – Chrpa, Planý. Trenéři: Jan Čaloun, Vladimír Machulda.
Přerov: Klimeš – Pala, Malina, Zbořil, Ferenc, Černý, Padrnos – Rachůnek, Sýkora, Doležal – Popelka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Š. Kratochvil, Moučka. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.