V Benátkách nad Jizerou strávil na ledě 15 minut a 45 sekund a pomohl k vítězství 4:1.

„Byl jsem strašně šťastný, že si můžu zahrát za Přerov. Odvedli jsme kvalitní týmový výkon. Druhá třetina sice nebyla podle našich představ, ale jinak to bylo parádní. Doufám, že s klukama budu moct nastoupit i v čtvrtek,“ naznačil Svozil, že součástí sestavy by mohl být i v domácím duelu s Litoměřicemi.

„Chance liga mi oproti extralize jiná nepřišla. Naopak mi přišlo, že se hraje ve stejném tempu. Možná je trošku rychlejší,“ přidal Svozil zajímavé hodnocení pro klubový web Zubrů.

Spokojeni s jeho výkonem byli i trenéři.

„Že nám může pomoct, jsme se dozvěděli den před zápasem na tréninku. Souhlasili jsme a musím říct, že je to opravdu šikovný mladý hokejista,“ chválil Svozila sám bývalý výborný bek Jakub Grof.

„Své role se zhostil na výbornou a předvedl velmi kvalitní výkon,“ dodal asistent hlavního trenéra Kočary.

„Suprově hrál celý tým, nemůžu brát ohled jenom na sebe. Jsem rád, že jsem s klukama mohl být,“ řekl skromně Stanislav Svozil.

PŘÍPRAVA NA EDMONTON

Ten má za sebou už i premiérový start v reprezentačním A-týmu. Na turnaji Karjala 8. listopadu nastoupil společně s dalšími mladíky proti juniorům Ruska.

Právě příprava na mistrovství světa dvacítek je nyní velkým tématem. V sobotu 5. prosince se čeští mladíci sejdou ve Vyškově na povinném kempu v bublině – kvůli koronaviru nebudou v kontaktu s okolním světem.

Mezi 42 nominovanými nechybí ani Svozil, není však jediným hráčem spjatým s Přerovem. Z ročníku 2003 zabojují o mistrovství světa také brankář Tomáš Suchánek a útočník Martin Ryšavý. Tyto odchovance doplňuje obránce Jan Mlčák. O místo se porve také aktuálně hráč Zubrů Radek Kučeřík.

Světový šampionát dvacítek se v kanadském Edmontonu uskuteční od 25. prosince 2020 do 5. ledna 2021. Šanci dostane 22 juniorů do pole a tři brankáři.