Vloni ještě extraligový bek zlínských Beranů s bohatými zkušenostmi ze zámořských nižších soutěží a všech mládežnických reprezentací ve Zlíně novou smlouvu nedostal a angažmá jinde (zatím) hatí koronavirová krize. „Svaz sice ochránil kluby před sestupem, mě a ostatní hráče ale úplně pohřbil, protože kdo vám v dnešní době zaplatí tabulkové peníze,“ ptá se 25letý bek, kterého Miloš Říha v roce 2018 poprvé vytáhl na reprezentační kemp právě v Přerově.

Lukáši, bylo to asi narychlo, jak jste se vlastně dnes objevil v sestavě Přerova?

Já jsem s klukama trénoval už tři týdny nebo měsíc. Taková byla dohoda, že Přerov mi tady umožní trénovat a pokud budou zranění, naskočím do zápasu a pomůžu klukům.

Teď Přerovu chybí Jiří Krisl a další obránce Lukáš Vágner je po operaci. Rýsuje se vaše působení v Chance lize v barvách Zubrů?

Nikdy neříkej nikdy, teď ale fakt nedokážu říct.

Takže pořád hledáte angažmá?

Hledám ho už tři měsíce. Měl jsem už domluvené zahraničí, ale bohužel, taková je situace ve světě. Zahraniční ligy, jako je Rakousko nebo Německo, tam je všechno stoplé. Já vyčkávám. Je možné, že naskočím ta Přerov, ale teď vám to nedokážu říct.

Jak tedy hodnotíte zápas se Šumperkem?

Byl jsem osobně mile překvapený, jak Šumperk hrál (Přerov padl 2:6, pozn. red.). Věděl jsem, že první liga není špatná, jak spousta lidí říká. Když jsem byl vloni na reprezentačním srazu, tak jsme hráli proti Jihlavě, která hrála velmi dobře. S tím, že jsem extraligu hrál, tak můžu říct, že to až takový rozdíl není. Samozřejmě, hráči v extralize jsou zkušenější, silnější na puku, ale bojovnost je tady možná ještě větší.

Co tedy rozhodlo o vaší překvapivě vysoké prohře?

Těžko říct. My jsme měli spoustu dobrých šancí. I v přesilovce. Šumperk ale dnes využil všechno, na co sáhl.

Pokud ne v Přerově, kde byste se rád viděl? V extralize, nebo spíše někde v zahraničí?

Já to řeknu, jak to je. Najít si angažmá v extralize je teď strašně těžké. Musíte si uvědomit, že svaz ochránil kluby tím, že se nesestupuje. Tím pádem liga šla po finanční stránce pro hráče hodně dolů. Zaplatit za hráče tabulkové hodnoty je mnohdy složité. Já jsem hrál spoustu zápasů v mládežnické reprezentaci, byl jsem v Americe, takže ta tabulka za mě není malá. Svaz sice ochránil kluby, mě a ostatní hráče ale úplně pohřbil, protože kdo vám v dnešní době takové peníze zaplatí?

Takže tato sezona bude zvláštní a čekáte, že třeba za rok se situace uklidní a vrátí do normálu?

Upřímně, já si nemyslím, že se to moc zlepší. Studoval jsem finance a myslím si, že jsme teprve na začátku. Já nijak nevyčkávám, začal jsem si dělat i něco mimo hokej. Jedna z variant je, že s hokejem úplně skončím, protože vzdělání mám na vysoké úrovni a nechci to zahodit.

Prozradíte, co mimo hokej máte v plánu?

To zatím nechci rozebírat, nezlobte se.