Hráč, který ve svých teprve dvaceti letech stačil nasbírat zkušenosti také v první lize, má patřit k základním stavebním kamenům zubří ofenzivy.

Napověděl to již první trénink na ledě, během kterého jej trenéři zařadili do první formace po bok Tomáše Sýkory a Romana Pšurného.

„Jsou to zkušení hráči, s Tomášem Sýkorou se navíc znám už delší dobu. Byl bych samozřejmě rád, kdybych si s nimi mohl zahrát, já jsem pořád mladý hráč, takže zkušenosti, které kluci mají, by se mi určitě mohly hodit," prozradil nejnovější člen rýsující se soupisky Přerovanů. Prozradil i něco o právě probíhající přípravě.

„Příprava je pestrá a velice dobrá. Trénovali jsme u pana Tomigy, což byla výborná změna oproti minulému roku. Řekl bych, že budeme opravdu dobře připraveni. První trénink na ledě pak byl takový volnější, aby si každý ozkoušel novou výstroj a brusle, zatím nic těžkého, žádná zátěž," pověděl Dostálek.

O služby vytáhlého forvarda měl klub pochopitelně zájem ihned po povedené kvalifikaci. Jednání se nakonec podařilo dotáhnout ke zdárnému konci.

„Jednali jsme už po konci sezony. Domluvili jsme se na podmínkách, které vyhovovaly oběma stranám, jsem rád, že můžu hrát v Přerově," řekl jeden z oblíbenců přerovských Meofans.

Předkolo play-off?

Celkem 54 utkání odehrál Vlastimil Dostálek v první lize. V sezoně 2013/2014 ochutnal druhou nejvyšší soutěž v dresu Ústeckých Lvů. Chuť soutěže, která se do Přerova vrací po sedmnácti letech, tedy dobře zná.

„Sleduji všechny týmy, které nějak posilují. Všude je přetlak hráčů, kteří by si chtěli první ligu zahrát. Já si myslím, že první liga je hlavně daleko vyrovnanější než ta druhá. Dá se s každým vyhrát, ale i prohrát. Samozřejmě bude naším cílem se hlavně zachránit a udržet soutěž i pro další rok. Myslím si ale, že když si všechno sedne, tak bychom si mohli zahrát i předkolo play-off," netají křídelník smělé cíle pro blížící se sezonu.

Během ní by se mohl v několika zápasech objevit i v dresu extraligové Olomouce.

„Vlastimil Dostálek by si měl zatrénovat i v Olomouci, aby tam o něm věděli, a v případě potřeby si jej mohli stáhnout a dát mu šanci v extralize," nastínil situaci generální manažer Zubrů Lubomír Svoboda.

„Samozřejmě budu rád, když dostanu šanci se ukázat. Budu dělat vše pro to, abych se zalíbil a dostal možnost střídavých startů. Extraligu bych si rád zahrál," uzavřel Dostálek.