„Puk se ke mně odrazil zpoza brány, nebo mi ho někdo hodil, už si to přesně nepamatuju. Bylo to v prvním, nebo druhém střídání. Škoda, že to tam nepadlo,“ mrzelo Tomáše Machů po zápase.

Jeho střela zápěstím z dobré pozice po Hejcmanově přihrávce zazvonila na tyčku kadaňské klece. V jednom z dalších střídaní zase byl kousek od dorážky puku do sítě po úniku Radka Čípa. Zubry to mohlo mrzet podobně jako další nevyužité šance v první třetině, nakonec totiž překvapivě padli 2:3 po samostatných nájezdech. Vítězná série tak skončila na ledě posledního týmu tabulky.

Hokejisté Přerova proti Kadani. Ilustrační foto
Úspěšná série Zubrů skončila na ledě posledního

„Škoda, že jsme nevyhráli. Ve třetí třetině jsme dostali dva stejné góly v oslabení. Třetí třetinou jsme si zápas pos*ali,“ kroutil hlavou takřka 190 centimetrů vysoký obránce.

Na ledě strávil bez 17 vteřin 18 minut, připsal si dvě střely. Po té druhé navíc skóroval Matěj Svoboda, mohlo být rozhodnuto, rozhodčí však gól neuznali, přerovský forvard dle všeho dopravil puk do sítě rukavicí.

„Jeli jsme tři na jednoho. Vystřelil jsem a dorážka skončila v bráně. Je škoda, že gól neplatil,“ litoval bronzový medailista z loňské World Hockey Challenge sedmnáctiletých. „Kluci o tom ze začátku diskutovali s rozhodčím. Ale potom jsme to hodili za hlavu a museli hrát dál,“ dodal Tomáš Machů.

Na ledě byl i při oslabení, ne však při dvou inkriminovaných, při nichž Přerované inkasovali dvě branky. U těch byla zkušená dvojice Hrabal – Kubeš. Machů nastupoval vedle kapitána Jiřího Krisla.

„Bylo to úplně super. Pomáhal mi, po každém střídání mi vysvětlil, co a jak hrát. Můžu to hodnotit jenom pozitivně,“ kvitoval mladík na klubovém webu Zubrů.

Přes prohru rozhodně nezklamal, spíše naopak. Ukázal sebevědomí a skvělý čich ve správný čas zaútočit. Naposledy navíc okusil zápasové tempo za vítkovickou juniorku 19. září v Jihlavě.

„Jak se rozjela juniorka, měli jsme reprekemp. Po něm jsem byl v karanténě, a když jsem se vrátil, zavřeli mládežnické soutěže. Strašně jsem se těšil, že si konečně zahraju,“ řekl obránce.

Poroste v Přerově díky hostování z Vítkovic další talent?