„Bohužel jsme nezískali ani bod. Myslím si, že jsme předvedli slušný a bojovný výkon, ale dva góly opět byly málo na to, abychom vyhráli. Zase se potýkáme s velkým problémem, a to je vstřelení gólu,“ shrnul mač trenér Zubrů Kamil Přecechtěl.

Jeho tým ale rozhodně nemohl být spokojen se vstupem do zápasu. Přerovská obrana hořela a do vedení šli nejspíš po zásluze domácí. Havel našel na konci šesté minuty Ladislava Bittnera, který otevřel skóre.

Přerovany vrátila ve 13. minutě do hry chyba Benátčanů. Luboš Kovařík šel sám na domácího brankáře Halásze a brejk vyřešil bravurně. Bylo srovnáno a hra najednou vypadala úplně jinak.

Zubři měli slibný tlak i několik šancí, efektivita ale opět chyběla. V prostředním dějství byli domácí naopak nekompromisní a dvěma góly z hole sparťanského útočníka Jiřího Černocha zápas vlastně rozhodli.

„Soupeřův první gól byl víceméně šťastný, druhý jsme si sami dorazili do brány. Pak jsme měli velký tlak, ale nic jsme z toho nevytěžili. Nedáváme góly, to rozhoduje o výsledku zápasu,“ krčil Kamil Přechechtěl rameny.

Zubrům se nedala upřít bojovnost ani snaha, co by se jim však dalo rozhodně vytknout, byla hra v přesilovkách.

„Je to asi naše slabina. Málo se dostáváme do střel, málo dorážíme v předbrankovém prostoru. Pořád hledáme lépe postaveného hráče, ale spíš mi přijde, že se bojíme, aby to ten dotyčný nepokazil, aby vystřelil někdo jiný. Ta jistota z holí odchází,“ uznal kouč Přerova.

Gól z početní výhody nakonec přeci jen přišel, bylo to v 57. minutě, kdy Zubři přesilovku ještě umocnili hrou bez brankáře. Luxusní možnost na vyrovnání pak ještě Přerované dostali necelé dvě minuty do konce.

To rozhodčí poslali na trestnou lavici benáteckého Plodka. Tentokrát ale nepomohlo ani odvolání Horčičky. Pojizeřané uhájili jednobrankový náskok a radovali se ze zisku veledůležitých tří bodů.

HC Benátky nad Jizerou – HC ZUBR Přerov 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Bittner (Havel), 28. Černoch (Prokeš, Plutnar), 34. Černoch (Prokeš, Havlín) – 13. Kovařík (Dvořák, Goiš), 57. Berger (Pšurný). Rozhodčí: Valenta – Klouček, Malý. Vyloučení: 6:5, navíc funkcionář (Benátky nad Jizerou) trest do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 206.

Benátky n. J.: Halász – Mikliš, Kočí, Kolmann, Jandus, Havlín, Plutnar, Husa – Špaček, Plodek, Hrníčko – Víšek, Mikyska, Dlouhý – Prokeš, Lakatoš, Černoch – Bittner, Janele, Havel. Trenér: Jiří Čelanský.

Přerov: Horčička – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Pala, Vágner, Šnajnar – Plášek, Sýkora, Sikora – Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, Dvořák, Kovařík – Ižacký, M. Kratochvíl, Petelin. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.