V pátek se poté hrála odveta v Brumově-Bylnici, kde našli Valaši dočasný azyl. Ani tentokrát se po šedesáti minutách nerozhodlo. Na nájezdy poté vyhráli Zubři.

VHK Vsetín – HC ZUBR Přerov 3:4sn (1:0, 2:1, 0:2 – 0:1)

K utkání neodcestovali Sprušil s Ditrichem, kteří dostali volno, naopak v dresu Zubrů už nastoupil Kočara. Branku opět hájil Tihlář, zatímco ve vsetínské kleci dostal příležitost Hromada.

Úvodní branka utkání padla ve 14. minutě zásluhou Rapanta, který se prosadil střelou zápěstím z hranice kruhu. Na 2:0 zvyšoval Vsetín v polovině utkání, když Vaněk využil přečíslení dvou na jednoho. Opět do kontaktu šli Zubři ihned za necelou minutu po přesné střele Jakuba Ference. Dvoubrankový náskok Valachům vrátil před druhou sirénou Farda, který tak zvyšoval na 3:1. Velice důležitá branka padla v samotném úvodu třetí části. Obránce Pala střílel od modré a Sršeň dorazil kotouč za Hromadu. V 53. minutě se doslat Palička s pukem až před domácího gólmana a srovnal na 3:3.

Zatímco v Přerově se o vítězi zápasu nerozhodovalo, tentokrát se oba celky dohodly, že si penalty bez prodloužení vyzkouší. Rozhodnutí padlo až ve dvanácté sérii nájezdů, ve které Klimecký rozhodl o vítězství přerovských Zubrů.

Statistiky

Branky: 14. Rapant (Ševčík), 29. Vaněk (Vaněček), 38. Farda (Knébl, Tesařík) – 30. J. Ferenc (Sedlák), 41. Sršeň (Pala), 53. Palička (Holík), rozh. nájezd Klimecký.

Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Střely: 34:41. Buly: 41:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3 – 3:4 sn.

Sestavy

VHK Vsetín: Hromada – Šafařík, Farda, Spitzer, Šimek, Kapr, Zelenka, Tesařík, Korčák, Knébl, Ševčík, Vaněk, Rapant, Brynecký, Plachtovič, Sýs, Badžo, Vaněček.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Osina, J. Ferenc, Rajnoha, Pírek, Palička, Klimecký – Kolář, Martiník, Sršeň, Sedlák, Hanák, Kotásek, Menšík, Kohút, Kočara, Holík, Sedlář, Kundrátek.

„V tomto utkání jsme dali více prostoru hráčům, kteří u nás bojují sestavu. Začátek nám vyšel, kdy jsme si vypracovali hodně šancí ke skórování, ale nic nám tam nespadlo. Poté jsme měli čtyři vyloučené hráče v řadě a Vsetín se postavil na nohy. Prohrávali jsme 1:3, ovšem projevila se naše vnitřní síla, kdy jsme dokázali vyrovnat. V úterý s Valašským Meziříčím už nastoupíme v plné síle. Těch přípravných utkání zase není tolik, takže pořád jen zkoušet nemůžeme,“ nechal se slyšet přerovský kouč Lubomír Oslizlo.

A jak naznačil, v úterý nastoupí jeho svěřenci proti Valašskému Meziříčí. Utkání na domácím ledě začíná v 18 hodin.