Začátek duelu vyšel lépe Zubrům. Během úvodní přesilovky se jim ale vedení urvat nepodařilo, Vlastimil Dostálek posléze svou šanci také nevyužil. Zákonitě tak přišel trest v podobě branky Slováka Juraje Petra, který svou střelu propašoval do brány mezerou mezi Vojtkovy betony. Vzápětí však přišlo vyrovnání. Nezištná střela Michala Popelky trošku překvapivě skončila za zády gólmana Jastrzebie. Do šaten se šlo za stavu 1:1.

„Oproti včerejšímu zápasu jsme nastoupili ve změněné sestavě, vyzkoušeli jsme osm nových hráčů. V první třetině to nebylo znát, vstoupili jsme do utkání aktivně. Ke konci třetiny už se hra srovnala," popsal první dějství trenér Zubrů Vladimír Kočara.

Druhá perioda také nezačala pro Přerov špatně, Popelka ve slušné pozici svou druhou branku nepřidal. Vedení se nakonec ujal polský tým. Tomasz Kulas zakončil rychlou kombinaci brankou na 2:1.

Přerovanům se ve třetí třetině srovnat nepodařilo, šance na vítězství hodně klesly devět minut před koncem. Minulou sezonu hráč Nového Jičína Jakub Lehečka se drze prodral před Vojtka a propasíroval puk za jeho záda. Snížit se pak podařilo zvučné posile Zubrů Tomáši Sýkorovi. Jastrzebie ale definitivně rozhodlo o osudu utkání při přerovské hře bez brankáře.

„Utekla nám druhá třetina, soupeř zvýšil aktivitu, a my jsme na to nedokázali zareagovat. V poslední třetině jsme udělali změny v sestavě, začali jsme zase hrát aktivně, měli jsme i spoustu šancí. Bohužel byl dnes soupeř produktivnější, ale určitě ne lepší," řekl Vladimír Kočara.

„Zítra znovu dostanou šanci mladí hráči a někteří zkušení dostanou volno," prozradil jeden z koučů Přerova na závěr trenérské plány pro závěrečné klání turnaje, které Zubři odehrají v neděli dopoledne proti výběru Francie do 23 let.

HC ZUBR Přerov – JKH GKS Jastrzebie-Zdrój 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 15. Popelka, 56. Sýkora (Chmelíř, Grof) – 12. Petro (Laszkiewicz), 35. Kulas (Laszkiewicz, Petro), 51. Lehečka (Nalewajka L.), 58. Laszkiewicz (Kulas).

Rozhodčí: Šutara – Kuchař, Stonavský. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 253.

Přerov: Vojtek – Chmelíř, Běhal, Novotný, Přindiš, Šnajnar, Grof, Polák, Andrýsek – Pšurný, Sýkora, Dostálek – Školoud, Šebek, Stoklasa – Kratochvíl M., Král, Hložek – Kovařík, Matula, Popelka. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.

Jastrzebie: Zabolotny – Górny, Semrád, Janáček, Peslar, Seliga, Bigos, Giminski, Pavesic, Laszkiewicz, Petro, Kulas, Danieluk, Nalewajka L., Plichta, Pastryk, Zorvan, Nalewajka R., Szczurek, Lehečka, Swierski. Trenér: Róbert Kaláber.