Dle dostupných informací však druholigisté měli zájem setrvat v systému tří skupin. Hlavně tedy z důvodu cestování. Stávajícímu modelu se také dávaly největší šance, nicméně Český svaz ledního hokeje předložil na dnešním aktivu klubů návrh na dvě skupiny, a ten také nakonec vzešel v platnost.

„Předali nám koncept o modelu, který byl založen právě na skupinách A a B. Bylo nám to podáno jako hotová věc a ani jsme nedostali prostor se k tomu vyjádřit," zmínil Pavel Sedlák, manažer HC ZUBR Přerov.

Východní skupina čili skupina B bude mít 12 týmů. Zubři se po čase znovu utkají s Hodonínem, Břeclaví a Technikou Brno. „Určitě je to oživením jak pro nás, tak i pro samotné diváky. Přece jenom jsme hráli jen se stejnými soupeři, což už nebylo ono. Dvanáct týmů je ideální počet," připustil Sedlák.

Vše bude probíhat v rámci čtyřkolového hracího systému. Mužstva se tak spolu vzájemné střetnou čtyřikrát – dvakrát doma a dvakrát venku v tradičních dnech středa – sobota. Následně z osmičky nejúspěšnějších vzejdou klasické dvojice pro play-off. Série se bude hrát na tři vítězná střetnutí.

Do baráže o účast první ligu postoupí ze skupiny A dva týmy (nebude se tedy hrát finále a oba finalisti postoupí přímo do baráže). Ze skupiny B získá právo účasti v baráži pouze jeden tým – vítěz play-off.

Zápasový program třetí nejvyšší domácí soutěže startuje v sobotu 14. září. Přerov by měl začínat doma zápasem proti Frýdku-Místku. Přesné termíny utkání budou k dispozici průběhu aktuálního měsíce.