Hned v pondělí se v Novém Jičíně sešli zástupci druholigových oddílů, aby se na vše důkladně připravili.

„Nevíme, jestli Karviná do sezony nastoupí nebo ne. Mohou se rozhodnout až týden před začátkem soutěže. Je to přesně to samé, co loni Šternberk. Bohužel je nemůžeme k dřívějšímu rozhodnutí nijak donutit," vysvětluje trenér a sportovní manažer prvního týmu HC ZUBR Přerov Pavel Sedlák, který se jednání v Novém Jičíně osobně zúčastnil.

Jaké jsou náhradní varianty?

„Pokud HC Baník Karviná do soutěže opravdu nenastoupí, tak jednou z variant je, že bychom hráli v devíti týmech a základní část by měla pět kol. A nebo je tu ještě možnost, ale to nevíme, zda by Český svaz ledního hokeje dovolil, že by z krajského přeboru šla nahoru buďto SK Karviná nebo Orlová. Oba týmy totiž projevily zájem hrát druhou ligu. Mohlo by se tak setrvat u původního atraktivního modelu," dodal.

Vedení HC ZUBR Přerov tedy ještě musí chvíli počkat s prodejem permanentních vstupenek, jelikož není jisté, kolik domácích utkání budou Zubři hrát.

„Nemůžeme s prodejem ještě začít, neznáme totiž počet zápasů v základní části. Na všechno ale bude dost času, jelikož sezona letos začne až po 20. září. Prosíme tedy všechny o trpělivost," pověděl Lubomír Svoboda, marketingový manažer HC ZUBR Přerov.