I přesto čeká každého účastníka v základní části 42 zápasů a ten nejúspěšnější získá zbrusu nový pohár, obdobu „Prezidentské trofeje" pro vítěze základní části české extraligy, stejně jako vítěz play-off. Přerov se navíc minimálně šestkrát utká s Prostějovem díky vloženým dvoukolům.

Zástupci druholigových oddílů jednali ve čtvrtek 21. června v Novém Jičíně o definitivní podobě východní skupiny druhé ligy, kterou na druhý den posvětil výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje na svém zasedání.

„V základní části se bude hrát čtyřkolově každý s každým doma a venku. Navíc po první, druhé a třetí čtvrtině budou vložená dvojkola. Po první a druhé čtvrtině to bude se sousedem v tabulce a po třetí čtvrtině s regionálním soupeřem, což je v našem případě Prostějov," prozradil ty největší novinky sportovní manažer a trenér prvního týmu HC ZUBR Přerov Pavel Sedlák.

S Jestřáby možná i desetkrát za sezonu

Znamená to, že Zubři se střetnou s Jestřáby minimálně v šesti, ale možná také v osmi či dokonce desíti utkáních, podle postavení obou týmů po první a druhé čtvrtině.

„Chtěli jsme co nejvíce zatraktivnit druhou ligu. Bude to pro fanoušky určitě zpestření," vysvětluje Sedlák.

V základní části, která startuje v sobotu 22. září, každý tým odehraje 21 domácích utkání a stejný počet soubojů na ledě soupeře

. Přerov v úvodním kole jede na horký led do Havířova, letošního účastníka baráže o první ligu, a poté doma ve středu přivítá Nový Jičín.

Základní část skončí 20. února a její vítěz získá pohár.

„To je další novinkou, kterou jsme připravili. Trofej poté získá i vítěz play-off," pokračuje manažer.

Do vyřazovacích bojů postoupí osm nejlepších týmů, devátému sezona končí a desátý bude muset obhájit druholigovou příslušnost v baráži s vítězem krajského přeboru. V play-off se bude hrát každá série na tři vítězná utkání.

K celkovému zatraktivnění druhé ligy by měly dopomoci i nové speciální internetové stránky o této soutěži, kde si budete moci prostudovat všechny výsledky, statistiky a přečíst si pozápasové rozhovory. Navíc se připravuje i originální logo pro druhou ligu.