Byl to úplně jiný duel Draků než proti polskému Jastrzebie. Žádná divočina z jedné strany na druhou, ale pěkně poctivé bránění. Draci plnili defenzivní plán přesně tak, jak jej naordinovali trenéři.

„Celý dnešní trénink jsme nacvičovali obranu,“ prozradil hlavní šumperský kouč Jozef Zavadil.

„Šlo samozřejmě vidět, že Přerov byl silově i bruslařsky lepší. V první řadě jsme nechtěli dopustit nějaký šílený výsledek, abychom si před diváky neudělali ostudu. Hodina pilování defenzívy na tréninku se vyplatila, vyšlo nám to,“ těšilo ho.

Trošku překvapivě to byli domácí, kdo udeřil jako první. Nepozornosti Zubrů před brankovištěm využil odchovanec Daniel Vachutka, jenž nedal Lukáši Klimešovi šanci. Jeho trefa zůstala jediným přesným zásahem zahajovací části. Menšímu počtu příležitostí na obou stranách přihrál i fakt, že rozhodčí rozdali jen čtyři trestné minuty.

Opatrně odstartovalo i prostřední dějství. Přesto padl gól. Obraně Přerova ujel dračí snajpr Michal Romančík, jehož musel v samostatném úniku faulovat bývalý Drak Martin Novotný. Následovalo trestné střílení, které slovenský forvard bez zaváhání proměnil bekhendovým zavěšením.

Hosté kontrovali až v 31. minutě, kdy puk za přesouvajícího se brankáře Kristína usměrnil Michal Gago.

Plášek proti svým

Jenže na vyrovnání Přerovští nedosáhli. Ačkoliv většinu třetí třetiny strávili na území soupeře, Šumperk díky buldočí obraně a jistému výkonu svého brankáře znovu neinkasoval. Do kolonky přípravných zápasů tak zapsal cenné vítězství nad sokem z první hokejové ligy.

„Cením si hlavně bojovnost, snahu a touhu po vítězství,“ chválil Zavadil mančaft. „Ale zase by si neměli myslet, že jim zítra něco odpustím a že bude snadnější trénink,“ smál se.

Zvláštní nádech mělo střetnutí pro útočníka Karla Pláška. Ten vyrukoval proti celku, jehož barvy ještě letos na jaře oblékal.

„Jsou tam kluci, se kterými jsem dva roky hrával. Takže je to takové jiné. Ale člověk prostě vstoupí na led a hraje se, kamarád nekamarád,“ řekl Plášek.

Draci v letní přípravě drží bilanci tří výher a tří porážek. Přesně za týden vyrazí k předposlední přátelské bitvě do Polska, kde je vyzve Jastrzebie. Generálku na druhou ligu svedou 6. září doma proti Moravské Třebové.

Za výhru nad Přerovem jsem vypsal basu piv, směje se Karel Plášek  
Zvláštní příchuť mělo čtvrteční utkání Draků s Přerovem pro Karla Pláška. Zkušený útočník předchozí dvě sezony oblékal právě dres Zubrů, po návratu do Šumperka vyrukoval proti svým bývalým spoluhráčům. Asistencí se podílel na jedné brance, domácí navíc prvoligový celek porazili 2:1. „Pomohlo nám, že jsme dali první gól,“ měl jasno matador.

Jaké to bylo, nastoupit proti svým bývalým spoluhráčům z Přerova?
Jsou tam kluci, se kterými jsem dva roky hrával, takže je to něco jiného, než když hraji proti neznámým hokejistům. Ale vstoupí se na led a všechno se maže, kamarád nekamarád.

Proběhla z vaší strany s hokejisty Přerova nějaká předzápasová hecovačka?
To ani ne, ale u nás v šumperské kabině jsem za výhru vypsal basu piv (směje se). Nakonec se nám podařilo zvítězit, takže kluci aspoň budou mít něco dobrého na pití.

Jak hodnotíte průběh utkání proti Zubrům? Na rozdíl od předchozí bitvy s polským Jastrzebie jste daleko lépe bránili.
Přerov hrál velmi dobře. Už před zápasem nám trenér říkal, že hlavně musím začínat dobře z obrany, abychom nedělali podobné chyby jako minule. Myslím, že se nám to jakžtakž dařilo. A hlavně jsme dali první gól, což nám pomohlo, potom je daleko jednodušší hrát, než když musíte dotahovat ztrátu. Pořád se ale jedná pouze o přátelská utkání, hlavně aby nám vyšla druholigová sezona.

Draci Šumperk – HC ZUBR Přerov 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)


Branky a nahrávky: 8. Vachutka (Plášek, Romančík), 27. Romančík (TS) – 31. Gago (Pohl, Kratochvíl). Rozhodčí: Klapetek, Markovský – Kubíček, Ondrýsek. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 350.

Šumperk: Kristín (Haloda O.) – Haloda M., Pokorný, Kužílek, Hroch, Tolokonnikov, Horký, Vachutka, Habrman, Urban, Gewiese, Plášek, Drtil, Šíp, Řezáč, Antonov, Sedlák, Blecha, Haluza, Romančík, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.

Přerov: Klimeš (Šurý) – Malina, Černý, Doležal, Sýkora, Rachůnek, Zbořil, Novotný, Procházka, Pšurný, Moučka, Pala, Pohl, Goiš, Hejcman, Navrátil, Gago, Dvořák, Kratochvíl. Trenér: Kamil Přecechtěl.