Vítěznou trefou ve druhém finále nastartoval velkolepý obrat Brňanů ze stavu série 0:1 na 4:1. A pak to přišlo. Znova po roce. Zelený trh, tisíce fanoušků ve městě, modrobílá euforie.

„To se nikdy neomrzí. Je to zážitek na celý život,“ usmívá se třiatřicetiletý útočník.

Martine, uvědomujete si, že obhájit extraligový titul, to už je něco?
Je to neuvěřitelná věc. Někteří říkají, že to bylo jasné, ale zas tak jasné to teda nebylo. V dnešní době udělat double, to se v extralize podle mě dlouho nepovede.

Hlavně v play-off výkony celého týmu gradovaly. Čím to?
Zase jsme měli dost času se na to připravit. Chystali jsme se hodně i kondičně, už nebylo, kam uhnout. Každý plnil to, co má. Nikdo z týmu si nedovolil udělat něco navíc.


Pak pochopitelně propukly oslavy. Bylo to zase velké?
Za mě to bylo až zbytečně dlouhé (směje se). Dohráli jsme v neděli a táhlo se to až do další soboty. Nebo vlastně do pondělí. Mezitím jsem jezdil domů trošku si odpočinout, protože jinak by se to nedalo zvládnout. To se ale nikdy neomrzí. Je to zážitek na celý život a jsme strašně rádi, že se nám to povedlo.

Pochopitelně se musím zeptat na reprezentaci a mistrovství světa. Nemrzí vás trošku, že nejste v Dánsku?
Sezona pro mě byla dlouhá, trenér sází na jiné koně. Jsou tam mladí kluci, kteří hrají výborně. Jsem Čech, takže samozřejmě fandím. Vše zase začne od jednoho důležitého zápasu, který musí zvládnout.

Čtvrtfinále bude klíčové, myslíte, že jej tým zvládne?
Doufám, že půjdeme co nejdál. Tým máme dobrý. Přesilovky se zvedly o dalších padesát procent tím, že přijeli Pasta s Krejčou. Taky je to o štěstí. To musí být. Uvidíme, věřím jim.


Jak moc tým pozvedl právě příjezd hvězd z Bostonu?
Když se na to člověk podívá, s jakým přehledem a klidem na hokejkách hrají, tak je to neuvěřitelné. Já bych řekl, že jsou o level výš než všichni ostatní. Proti silnému Rusku si dělali, co chtěli. Jde vidět, jak jsou kvalitní. Pro český nároďák jsou takoví hráči vzpruha.

Doma v Přerově jste se ukázal na exhibičním utkání mezi florbalisty a hokejisty. Tak co vy a florbal?
Celá akce byla super. Je to pro děti, aby je dostali k florbalu, nebo i k hokeji. Já klukům děkuji za pozvání. Kdysi jsem s nimi hrál, ukazovali mi patnáct let starou fotku, když jsem s nimi byl na nějakém florbalovém turnaji. Od toho se to asi odvíjelo. Rád jsem se zúčastnil, jsem Přerovák, myslím, že je to dobrá akce.